Квіти

Значення кольору квітів

Квіти в житті сучасної людини найчастіше асоціюється з яскравими моментами, приємними емоціями та теплими почуттями. Їх вирощують в саду або на дачі, тримають кімнатні рослини в горщиках, квіти дарують з різних приводів і просто для гарного настрою.

Якщо мова йде про букетах, кольору квітів зазвичай вибирають за особистим уподобанням одержувача або орієнтуються на власні смаки.

Мало, хто замислюється, що символізує колірна палітра рослин, які легенди і повір’я пов’язані з тим чи іншим відтінком їх суцвіть.

Навіщо знати значення кольорів

Багатослівними можна назвати не тільки відтінки суцвіть, але і види самих рослин. Майже у кожного з них є своя легенда, а часто і не одна.

Наприклад, виникнення айстр інтерпретує давньогрецька міфологія. Вважається, що квіти виросли на землі, куди з неба впала зоряний пил від сльози сузір’я Діви. Це сузір’я за повір’ями асоціювалося з богинею любові Афродітою, тому айстри прийнято називати квітами-зірками чи квітами любові.

Згідно з іншим давньогрецьким міфом існує легенда і про прекрасних пионах. Аполлон закохався в юну німфу Півонія. Але вона не відповідала взаємністю і намагалася уникати будь-якої взаємодії з велелюбним богом. Щоб позбавити дівчину від його домагань, Афродіта перетворила сором’язливу німфу в однойменний квітка.

Але якщо про значення самих рослин знають небагато, то над трактуванням їх палітри замислюються ще рідше. І часто через незнання посил навіть самих розкішних букетів розцінюють неправильно.

Так поширена помилка пов’язана з жовтим кольором. , гвоздики, хризантеми і тюльпани необачно вважають вісниками розлуки. Хоча, згідно загальноприйнятої трактування мови квітів, жовтий колір символізує сонце, а разом з тим радість, оптимізм і турботу.

Щоб подібних розбіжностей і двоїстої сприйняття не виникало, давайте розберемося, що означає колір квітів і які букети можуть бути доречними для конкретних ситуацій.

Про що говорять квіти

Поняття «мова квітів» вперше було сформовано на Сході і отримало назву «селам».

Накопичені знання швидко поширилися на території Європи. Період розквіту цього вчення пов’язаний з Англією і Францією Вікторіанської епохи. У 18 столітті популярними були публікації квіткових словників. Навіть у Петербурзі в 1830 році світ побачила книга з описом понад 400 значень рослин. Сьогодні вивченням символіки рослин, їх відтінки і поєднання фарб один з одним займається наука флориография.

Кожен колір має своє значення, сформований різними культурами.

Символіка найбільш поширених відтінків, які використовуються в сучасній флористиці:

 • асоціюється з невинністю, світлом, чистотою і природною красою. Це вираз вічної любові і прихильності, щирих почуттів, що йдуть з глибини душі.
 • дуже суперечливий. Він об’єднує в собі всі яскраві почуття, як позитивні, так і негативні. Але якщо говорити про кольори, то червоний символізує пристрасть і любов. Багато залежить від відтінку: якщо яскраво-червоний квітка говорить про пристрасної прив’язаності, то насичений бордовий – про стабільно сильних почуттях, які дарувальник відчуває до одержувача.
 • говорить про зароджуються почуття, як любовних, так і дружніх. Нерідко йому приписують ніжність і трепетне ставлення.
 • взяв багато від жовтого. Але на відміну від нього, випромінюване помаранчевим кольором тепло і сонце прийнято вважати ознакою мужності без натяків на романтику. Помаранчевий букет – відмінний спосіб подарувати одержувачу заряд позитивних емоцій і оптимізму.
 • колір несе в собі нотки чогось таємничого і незвіданого. У Середньовіччі його вважали символом розкоші і влади. Тому добре підносити фіолетові букети діловим партнерам, начальникам і педагогів – людей, до яких ви проявляєте пошану, і з якими вас пов’язують лише робочі стосунки. Також фіолетовий – колір примирення і міцних почуттів.

Крім самих квітів додаткової трактуванні часто піддаються їх відтінки.

Незвичайні кольори квітів і їх значення

Неординарні букети сьогодні в моді. Особливо серед творчих людей і молоді. Оригінальні композиції можуть включати незвичайні кольори

Наприклад:

 1. Синій – символ спокою, вірності і мудрості – також говорить про серйозність намірів і часто асоціюється з внутрішніми пошуками людини.
 2. Блакитний колір трохи легковажний. Він уособлює безтурботність і юність, характеризує надії на світле майбутнє.
 3. Зелений колір символізує спокій, благополуччя і щедрість. Іноді він натякає на ревнощі з боку партнера.
 4. Чорні квіти прийнято вважати символом жалоби і скорботи. Але у поєднанні з білим або іншими світлими відтінками чорний колір демонструє консерватизм, натякає на строгість і ідеально підходить для того, щоб підкреслити ділові відносини.

Також до незвичайних кольорів можна віднести теракотовий відтінок. Він підходить для букетів, які дарують партнерам по бізнесу та іншим значущим з робочої точки зору людям.

Поєднання кольорів в букеті

Однотонні букети дарують не так часто. Зазвичай квіткові композиції поєднують кольори: від двох і більше одночасно.

Але зрозуміти, який колір обрати і чи доречно поєднання певних відтінків один з одним, без допомоги фахівця важко. Подібну задачу краще довірити кваліфікованим флориста. Завдяки майстерності він зможе наповнити букет правильної значеннєвим навантаженням і скласти повноцінне послання адресанту.

При складанні букета провідну роль бере на себе колір, що переважає в композиції.

Наприклад:

 • якщо ви хочете розповісти одержувачу про своїх пристрасних почуттях, вибирайте для основи квіти червоного кольору;
 • якщо крім пристрасті до людини ви відчуваєте ніжність, доповніть букет рожевими бутонами;
 • якщо ваше відношення до нього мають тільки самі щирі наміри, композицію можна розбавити білими фарбами.

Важливо, щоб другий колір в композиції був або контрастним, або близьких по тону першим. Припустиме змішування холодних і теплих відтінків або використання кольорів із суміжних категорій.

Колірна гамма букета до різних свят

Привід, за яким ви маєте намір вручити букет, має велике значення.

Для кожної події за замовчуванням передбачена своя колірна палітра.

Наприклад:

 • нареченій на весілля прийнято дарувати білі квіти або букети пастельних відтінків, але припустимі також композиції з переважанням червоних, рожевих або зелених кольорів;
 • на 14 лютого своїм половинкам краще вибирати червоні, білі або рожеві квіти;
 • на день народження вибір набагато ширше і залежить від смаків іменинника або відносини дарувальника до нього;
 • на Новий рік вибирають букет із зелених, червоних чи білих бутонів;
 • 8 березня кращі теплі відтінки, особливо червоно-жовті, помаранчеві або рожеві;
 • діловим партнерам або людям, з якими вас пов’язують робочі відносини, зазвичай дарують червоні, білі, зелені, сині або фіолетові квіти.

Щоб ваш букет потрапив прямо в ціль і забезпечив очікуваний ефект, довіряйте його складання професійних флористів.

Досвід і напрацьована роками база теоретичних знань дозволить їм створити кращий букет під ваші запити. Завжди свіжі квіти в наявності гарантують, що створена ними композиція буде пахнути і радувати адресанта протягом найбільш тривалого терміну.