Квіти

Примула: один з найкрасивіших первоцвітів

З приходом весни на дачних ділянках і просто в приватному секторі на клумбах з’являються яскраві квіти – тюльпани, нарциси. Мабуть, ця пара первоцвітів є у кожного любителя копатися в землі.

Але є ще величезна кількість рослин, що пробуджуються до життя відразу після сходу снігу. Мускарі, ромашки, проліски, медунка, примули.

Нині у мене на клумбах росте три сорти примул. Купувала і висаджувала багато різних. Кожен рік не обходиться без нової рослини. Але з різних причин добре ростуть тільки три.

Навіть вже і не пам’ятаю, звідки завелася червона примула. Розцвітає вона першою, квітів не так і багато. Квітконоси високі, квітки вільно розташовані на гілочках.

В іншої моєї примули зростання невисокий. Вона сама життєздатна з моїх красунь. При цвітінні розпускає дуже багато квіточок і схожа на квітучу купину. Листочки темні, блискучі.

Цю примулу купила мама у якоїсь бабусі на базарі. З моїх зацвітає пізніше інших. Листя більш світлого відтінку, ніж у інших, злегка пухнасті. А квіточки немов воскові з залозками жилками.

Довгий час я висаджувала примули на саме сонячне місце в квітнику. Навесні красиво, а ось влітку їм занадто жарко. І навіть постійний полив не допомагає.

В минулому році я переробляла частина грядок у квітнику – корчевала старі изросшие багаторічники, подекуди розширювала доріжки і робила жолобок для дощової води. Під час злив, а вони у нас бувають не раз за літо, вода зносила частина грядки і по доріжках йшла на город. З напрямком потоку нічого не зробиш, а от врятувати рослини на грядці хотілося. Виклала камінчиками жолобок і тепер вода йде по потрібному напрямку.

В результаті моїх зусиль з’явилася гарна грядка, досить широка і з родючою землею. До моменту, як закінчила роботу, квітів на посадку майже не залишилося. Але на продаж готувала багато примул. Ось їх і розсадила. Прижилися добре і навіть зацвіли в серпні.

Помітила, що для примул більше підходить півтінь, де сонце не смажить у всю силу і буває в першій половині дня. Грунт підійде поживна, добре дренований. Волога не повинна застоюватися.

Коренева система у примул невелика, тому потрібно стежити за своєчасними підгодівлями і поливом.