Квіти

Навіщо потрібна драцена в будинку і як доглядати за цим кімнатною рослиною

Кімнатна рослина драцена, так схоже на міні – пальму, не тільки прикрашає інтер’єр будинку, але і корисно для людини. Рослина родом із субтропіків Африки, в кімнатних умовах може зрости до 3 метрів при хороших умовах утримання.

Драцена користь для будинку

Напевно ви помічали, що така рослина як драцена часто росте в офісах, і це не тільки тому, що добре вписується в будь-який інтер’єр. Рослина здатна очищати повітря в приміщеннях майже на 70 % від хімічних речовин, таких як формальдегід, трихлоретилен, бензол і т п.

Всі ці речовини містяться у меблів, оргтехніки, підлогових покриттях. Також драцена здатна знищувати навколо себе і шкідливі мікроорганізми. В подяку за хороший догляд драцена насичує повітря в кімнаті киснем.

Свою драцену маргіната я поставила в спальні, приблизно в 1,5 метрах від вікна. Посипаєшся і відразу перед очима пишний кущ драцени, і красиво, і корисно. Не знаю, наскільки це правда, але вважається, що присутність драцени в будинку благотворно впливає на судини і заспокоює біль у м’язах і кістках.

Драцена догляд полив

Не потрібно ставити драцену на підвіконня, навіть якщо вона на ньому і вміщується. Невелике притінення підходить для драцени більше, ніж яскраве сонячне світло. У мене поки драцена стоїть на комоді, а коли буде заввишки більше метра, то можна поставити на підлогу.

Потрібно навчитися правильно поливати драцену, від сухого повітря і нестачі вологи у драцени сохнуть кінчики листя, від перезволоження ґрунту починається загнивання коренів. Полив починаємо тільки поле того, як у горщику просохне верхній шар ґрунту. І обприскуємо листя хоча б через 2 – 3 дні, якщо не виходить щодня.

Грунт купую спеціальний для драцен в садовому магазині, на дно горщика, у якого обов’язково є отвори для зливу води, насипаю шар керамзиту для дренажу. Пересаджувати драцену краще навесні, підбираючи горщик на 2 – 3 см більше діаметру від старих розмірів.

З березня по жовтень підживлюю драцену 2 рази на місяць, у зимовий період достатньо 1 разу. Добриво купую як для декоративно – листяних рослин, так і спеціальні для драцен в рідкому вигляді. Якщо в будинку є кішки, то тримайте драцену подалі від своїх вихованців. Кішки люблять погризти драцену, сік якої може викликати у них алергію або отруєння.