Космос

Який запах і смак має Чумацький шлях?

Деякий час тому я чув, що центр Чумацького шляху пахне ромом, а на смак, як малина. Деякі речі, які мені доводилося чути в житті, дійсно забавні і смішні, щоб їх ігнорувати – і це, безумовно, одне з них! Я трохи розібрався в цьому смішному заяві, і ось, що я дізнався.

В основі галактики Чумацький Шлях лежить гігантський, що обертається куля пилу і газів, під назвою Sagittarius B2 (Стрілець В2). Він має масу, в 3 мільйони разів перевищує масу Сонця і займає площу, рівну 150 світлових років. Протягом останніх декількох років вчені і астрономи вивчали це хмара пилу, щоб спробувати ідентифікувати амінокислоти, відомі як будівельний білок.

Знайти амінокислоти тут було б найбільшим відкриттям, так як це збільшувало шанси на існування життя на інших планетах. Протягом багатьох років вчені з Іспанії налаштовували свій 30-метровий телескоп IRAM, щоб спробувати ідентифікувати деякі з цих амінокислот.

Однак, аналізуючи потік даних, зібраних їх обладнанням, вчені виявили присутність речовини, званого этилформиатом. Саме ця речовина надає малині її смак, а так само посилює аромат і запах рому.

Sagittarius B2 (Стрілець В2) фактично містить достатню кількість етилового спирту, щоб заповнити 400 трильйонів пінт пива (пінта – 0,5 літра). Це означає, щоб спожити весь алкоголь, Sagittarius B2 (Стрілець В2), людині потрібно випивати 300 000 пінт пива щодня протягом мільярда років.

Тепер ми знаємо, що центр всесвіту пахне ромом і на смак, як малина! Так, це наука, дитинко!