Спорт

Як розминатися перед ранковою пробіжкою

Напевно багато хто з вас вже пробували бігати вранці, і зараз скажете: «Так, я можу змусити себе встати і вийти на вулицю, але моє тіло не хоче бігти, я відчуваю себе абсолютно розібраним». Мабуть, ви просто вставали і відразу вибігали з будинку. Але організм потрібно розбудити перед бігом. Як це зробити?

До пробіжки виконайте наступний комплекс:

підйоми на стопах – 10 разів;
перекати на стопах – 10 разів;
крок з нахилом до ноги, що стоїть попереду на п’яті – 10 разів;
випади «матриця» на місці”: вперед, до діагональ, убік, назад – по 3 кола на кожну ногу;
стійка на одній нозі із закритими очима (коліно можна обхопити руками і підтягти до грудей) – по 20 сек. на ногу;
окреслюють обертання в тазостегнових суглобах вперед і назад (як ніби ви переміщаєте ногу через невеликий бар’єр або парканчик) – по 5 разів у кожному напрямку;
пружні міні-стрибки на стопі вгору на місці – 20 разів.
І ось тепер можна бігти!

В якому темпі бігти⠀

Починайте повільно, перші 2 км організм буде впрацьовувати і прокидатися, намагайтеся не дивитися на темп на годиннику і не підганяйте себе.
Як тільки ви остаточно прокинетеся, можна злегка збільшити темп. Біжіть в темпі, в якому ви б змогли комфортно розмовляти, – тоді пробіжка принесе максимум користі і задоволення.
Відчуваєте себе дуже добре? – Включіть в біг 2-3 перемикання (ускорьтесь по 50-60 м) або додайте бігових вправ (вистачить 30-40 м, наприклад, приставні стрибки боком, біг з високим підніманням стегна, з прямими ногами, спиною вперед). Не перестарайтеся, це повинна бути приємна гра, щоб відчути, як включається тіло, а м’язи стають більш чуйними і еластичними.

Скільки бігати

Ранкова пробіжка повинна тривати не більше 30-40 хвилин, інакше з зарядки вона перетвориться на повноцінне тренування і потребує великих витрат енергії і відновлення.