Спорт

Види комплексів в crossfit

1. AFAP (AS FAST AS POSSIBLE) – так швидко як можеш. Це, напевно, найпоширеніший варіант комплексів Кроссфита. У такому типі WOD зазвичай заданий обсяг – кількість раундів або кіл, а мета – закінчити завдання за найменший час.

2. AMRAP (AS MANY ROUNDS AS POSSIBLE) – стільки, скільки зможеш виконати. У такому вигляді тренувань задано кількість часу, а кількість раундів змінюється в залежності від швидкості виконання раундів спортсменом. Звичайно ж мету такого комплексу – виконати якомога більше раундів.

3. EMOM (EVERY MINUTE ON MINUTE) – похвилинки. Кожну хвилину виконується заданий обсяг роботи. Неважливо скільки часу ти витратив на виконання завдання, важливо, що на початку наступної хвилини тобі необхідно повторити той же обсяг роботи.

4. AHAP (AS HEAVY AS POSSIBLE) – так важко, як тільки можливо. Мається на увазі виконання комплексу вправ з найбільшою для тебе навантаженням. Наприклад: 2 хвилини на гребному тренажері. Це означає гребти так сильно, як тільки можливо через 2 хвилини

5. Табата – інтервальне тренування у форматі 20 секунд працюєш, 10 відпочиваєш. Кількість таких раундів – 8 згідно класиці. У Табате може бути включено як одна вправа, так і декілька.

6. Death by – смерть від . . . такий вигляд WOD можна розділити на два види: death by reps – смерть від кількості повторень. У такий тренуванні вага снаряда не змінюється, але змінюється кількість повторень. Прикладом такого тренування може служити death by thrusters: на початку кожної хвилини виконувати трастер зі штангою 40кг у кількості на один більше, ніж попередньому підході. Тобто 1 хвилина – 1 трастер, 2 хвилина 2 і так далі поки ти не впадеш від втоми або не вкладешся в одну хвилину.

7. Death by weight – смерть від ваги. У такому вигляді комплексу постійним є кількість, а вага змінним. Прикладом такого тренування може бути 2 повтору станової тяги на початку кожної нової хвилини з збільшенням ваги +5кг в кожному раунді, початковий вага – 50 кг. Разом вийде 1 раунд 2х50кг, 2 раунд 2х55кг і так далі поки сили не залишать тебе.