Кохання

Вони познайомилися в кафе. Розповідь

Ігор увійшов в кафе і озирнувся. Повно вільних столиків. Ну, воно і зрозуміло, будній день. Він упевненою ходою пройшов в зал. Високий, можна сказати навіть, красивий чоловік. У військовій формі підполковника ракетних військ.

Знявши верхній одяг і розташувавшись за одним із столиків, Ігор став гортати меню. Так. Чого йому хочеться? Йому хочеться зігрітися у цей вогкий зимовий день і гарненько поїсти.

Боже, як йому набридли ці супчики і котлетки від дружини. В останній день своєї відпустки він втік з дому. Дружина пакує валізи, завтра вони відчалять до себе додому, в богом забутий лісовий гарнізон.

Перед самим відпусткою його призначили на посаду командира частини. І це було єдиним приємним обставиною його життя. Те, що додавало йому сил повернутися з рідного мегаполісу в службову «тьму тарганячу».

Дружина і двоє дітей підлітків, іншими словами – сім’я, вже давно його не радували. Коли це сталося? В який момент? Він вже не пам’ятав. Діти швидко зросли, і для них авторитетом завжди була мама. Ігор взагалі не займався дітьми, дружина все взяла на себе.

Гарненька дружина, втім, залишилася і в свої тридцять вісім гарненькою. Але ось те, що раніше Ігорю в ній подобалося, тепер чомусь почало дратувати. Ця безмежна турбота, бажання догодити, підвищена готовність на все.

Начебто все, як і повинно бути в офіцерській родині. Офіцерська дружина «вищої проби» і справді була гідною жінкою у всіх відносинах. Ігор це розумів і дружиною дорожив, ставився до неї з повагою. Він ніколи не зраджував їй, намагався вести «сімейний корабель» рівне, без кренів.

У кафе голосно грала музика. Ігор замовив сто грам горілки, після дегустації якої не поспішаючи взявся за м’ясний стейк з салатом.

За вікном без зупинки падав мокрий сніг. Машини на дорозі відразу перетворювали його в брудну кашу, яка летіла з-під коліс на тротуар, змушуючи шарахатися перехожих.

Стукнули вхідні двері, і пролунав дзвінкий дівочий сміх. У кафе увійшли три дівчини. Вони були в прекрасному настрої і дуже красиві. Молоді та завзяті, з рум’янцем на щоках, в засніжених шубках.

Дівчата зайняли сусідній столик біля вікна, опинившись зовсім поруч з Ігорем. Він чув, про що вони говорили. Відчував тонкий аромат парфумів. Всі увагу Ігоря переключилася на дівчат, він забув про свій стейк. Він взагалі забув про все на світі.

Найбільше його увагу вкрала одна з дівчат. Вона була дуже худенька і дуже високою. Та найяскравішою. Одягнена дуже модно. Нафарбована дівчина була напевно все ж надміру, навіть зухвало. Але Ігорю все в ній подобалося. Абсолютно всі! А який у неї був голос, як вона сміялася!

Подруги замовили шампанське і фрукти. З розмови Ігор зрозумів, що дівчата – студентки, і вирішили відзначити успішну здачу сесії.

У якийсь момент худенька дівчина як би мимохідь глянула на офіцера, їх погляди зустрілися і зачепилися один за одного.

В цей же момент Ігор встав і підійшов до столика студенток. «Дозвольте відрекомендуватися. Ігор», – сказав він, пильно дивлячись найкрасивішій дівчині в очі. «Міла», – просто відповіла та.

Повисла пауза. Ігор присів за столик, не відриваючи погляду від Міли. Дві подруги багатозначно переглянулися і встали з-за столу. Забравши свої шубки, вони мало не навшпиньки вийшли з кафе.

Ігор і Міла не розуміли, скільки минуло часу. На вулиці вже стемніло, кафе наповнився людьми. А вони все сиділи і розмовляли. Міла дізналася, що Ігор одружений. Ігор дізнався, що вона досить успішна студентка медичного вузу, навчається на третьому курсі.

«Міла! Виходь за мене заміж! » – раптом сказав Ігор. «Я згодна! » – тут же відповіла Міла. «Тобі доведеться кинути інститут і поїхати зі мною дуже далеко, в глухомань». «Я згодна», – сказала Міла.

На другий день були здані квитки на літак, за яким Ігор повинен був полетіти з родиною до місця служби. Він подзвонив начальству і взяв кілька днів відпустки за сімейними обставинами. За ці дні він розлучився, знову одружився. Міла забрала документи з інституту. І вони полетіли удвох до місця служби Ігоря.

Будинки Ігор зібрав всі речі дітей і колишньої дружини в контейнер і відправив на батьківщину.

Через рік у Ігоря та Міли народився син. Ще через кілька років донька. Гарнізон не прийняв Мілу, жінки «бризкали отрутою», говорили, засуджували її. Їй було абсолютно не з ким спілкуватися. Але Милі вистачало своєї сім’ї. Двадцятирічна різниця у віці зовсім не заважала Ігорю і його дружині. Вони були щасливі.

Треба сказати, що Міла була зовсім не схожа на колишню дружину Ігоря. Вона ні за що не хотіла одноосібно вести домашнє господарство і поодинці займатися вихованням дітей.

Довжелезні яскраві нігті Міли з народженням дітей нікуди не поділися, і незважаючи на всі командирські регалії, Ігорю доводилося, повернувшись увечері зі служби додому, займатися домашніми справами, самому прати дитяче білизна. Благо, з машиною-автоматом було це не так важко. Купати дітей, поки вони були зовсім маленькими, йому теж доводилося самому. А як з такими нігтями Милі однією впоратися? Аж ніяк.

Одягалася Міла раніше, як на подіумах. І коли вона з рівною спиною крокувала поруч зі своїм чоловіком, всі оберталися їм услід. Це була красива пара.

І це була справжня любов.

Це історія з реального життя. Історія випадкового знайомства в кафе. Мені її розповіла сама Міла. Скажу чесно, поки я не познайомилася з Милою особисто, я засуджувала її разом з усіма. Крім того, у мене дуже негативне ставлення до вікових офіцерам, які кидають своїх дружин заради молодих і красивих. Але треба сказати, що іноді все ж бувають винятки. Іноді дійсно приходить до людей справжня любов. Доля зіштовхує чоловіка і жінку, і вони раптом розуміють, що не можуть жити один без одного. Кожен має право прожити своє життя поруч з коханою людиною. Взаємно коханим – ось що важливо.