Квіти

Свіжість, ніжність, краса

Азалія, камелія, олеандр – ці квіти, чудові по-королівськи, хороші і в гордій самоті, і в композиції з рослинами, чия краса куди скромніше. Головне їх достоїнство в неповторній красі.

У азалії, камелії і олеандра багато спільного. Всі вони люблять проводити зиму в світлих і прохолодних приміщеннях, найбільш сприятлива для них температура – до 5 градусів. Влітку ці квіти можна виносити в сад або виставляти на балкон. У пору цвітіння вони порадують вас своєю рідкісною красою і досконалістю.

Олеандр у природі

Він росте на узбережжі Середземного моря, а також в субтропічних районах Азії та Японії. Особливо часто його можна зустріти по берегах річок, де окремі екземпляри цієї рослини з вузькими листям і гронами запашних квітів, досягають висоти до 5 метрів. Олеандр любить вологу, і тим, хто хоче якомога довше милуватися яскравою красою, доведеться рясно поливати рослину з весни до осені. Землю можна зволожувати як безпосередньо в горщику, так і поливати, наповнюючи водою піддон. Вода повинна бути теплою, не менше 25-30 градусів, інакше вже з’явилися бутони не розквітнуть. Однак обприскування рослині не потрібно. Восени відцвілі пагони обрізають.

Найкраще олеандр відчуває себе в глинисто-компостної грунті, змішаної з піском. Помістіть його в просторий горщик, на самому дні якого повинен бути шар дренажної маси не менше 3-х сантиметрів. Пересаджуйте 1 раз в 2-3 року. Рослина зимує при температурі 6-10 градусів в добре провітрюваному приміщенні (не переносить центрального опалення). Влітку винесіть його в сад і влаштуйте на самому сонячному місці.

Олеандр цвіте все літо безперервно червоними, білими або рожевими квітами. Підгодовують його в цей період рідкими добривами кожні два тижні. Розмножують рослину стебловими живцями.

ПАМ’ЯТАЄТЕ! Всі частини олеандра (деревина і сік) – отруйні.

Азалія або рододендрон

Більше інших видів поширена індійська азалія. Її квітки можуть бути рожеві, червоні або білі. У японської азалії вони зазвичай дрібніше.

Шанувальники азалії вважають її найвишуканішим з усіх видів рослин, що цвітуть взимку. Вона цвіте з грудня до кінця травня. Батьківщина азалії – Китай, де вона мешкає в лісах. Можливо, тому прямі сонячні промені їй не до вподоби. І в приміщенні, і в саду вона віддає перевагу півтінь. Дуже важливо те, яку воду ви використовуєте для поливу азалії. Краще, якщо вона буде м’якою, не містить домішок. Азалія обожнює вологу і як можна більш часте обприскування.

Під час зимового цвітіння і літнього періоду зростання підгодовуйте свій квітка кожні 14 днів. Взимку постарайтеся забезпечити йому температуру 10-12 градусів, а влітку – на свіжому повітрі – півтінь. Як все живе, при гарному догляді азалія відгукується здоровим квітучим виглядом, а без уваги – гине. Якщо повітря в приміщенні стає сухим, рослина скидає листя і його атакують хвороботворні грибки.

Примхлива камелія

Їй потрібні майже такі ж умови, як і азалії, – прохолода, яскраве світло, рясний полив теплою водою, постійне обприскування листя. Обидва рослини розмножуються стебловими живцями. Навесні камелія зазвичай буває усипана бутонами. І в цей час вимагає до себе особливої уваги.

Японська камелія відрізняється від інших нетерпимістю до змін. Різка зміна температури, вологості або ваше бажання перенести горщик змусять квітка відразу ж відреагувати: бутони опаде. Ранньою восени краще обмежити полив. Таким чином можна домогтися появи нових бутонів.