Квіти

Розповідаю, чому моя Глоксинія повісила листя і як це можна виправити

Глоксинія дуже чутливий квітка, який миттєво реагує на зміни в догляді чи зовнішні прояви. Так і сталося з моєю глоксиній, вона просто повісила нижні листя.

Виглядає це так, ніби рослина знесилене, але на дотик листя не втратили тургор.

У мене високоросла глоксинія. Дорослий екземпляр досягає 40 – 45 см в довжину.

Я знаю, що моя глоксинія так зреагувала на спеку. У нас в місті майже тиждень стояла спека за 30 градусів, а тут ще вдома духота, ось і результат.

Але бувають і інші причини такої поведінки:

1. Згнив бульбу

Від неправильного поливу, від попадання води на бульбу, він починає псуватися і рано чи пізно це призводить до того, що і верхня частина рослини починає відмирати.

Полив глоксинії повинен здійснюватися або з піддону, або акуратно по краю горщика.

Зайву вологу варто зливати.

2. Різка зміна клімату.

Можливо, глоксинія стояла в теплиці, а потім її різко прибрали. Так робити не можна, будь-яка рослина треба привчати до навколишнього світу поступово.

Рекомендується щодня відкривати тепличку на 10-15 хвилин, збільшуючи інтервал. Відучувати від тепличної життя протягом пари тижнів і тоді все буде нормально.

3. Надлишок добрив

Бажаючи виростити гарний рослина, багато квітникарі починають загодовувати свої глоксинії. Я вношу добрива 1 раз в два тижні, цього достатньо для моїх глоксиній.

Що робити, якщо глоксинія опустила листя?

Якщо ви точно не знаєте причину і це точно не пересушування, то треба перевірити бульбу і коріння. Якщо є підгнилі та їх трохи, то треба зачистити до хорошого місця і присипати місце чищення вугіллям, щоб не занести інфекцію.

Якщо ж коріння нормальні, а бульба цілий, щільний, то треба перевірити грунт, може там є шкідники або інфекція. Так само слід звернути увагу на розмір кореневої системи, якщо вона невелика, але при цьому бульба великий, то треба поміняти грунт. Цілком імовірно, що він не підходить для глоксинії.

Якщо рослина невелика, то можна помістити його в пакет або точніше, в імпровізовану міні – тепличку до появи тургору листків. А як знімати тепличку, я описувала вище.

Горщик підбирати строго по кореневої. Не великий, але і не тісний.

Якщо нічого не допомагає і рослина продовжує погіршуватися, то краще переукоренить зелену частину. Це можна зробити листом, або живцем.