Кохання

Романтика

Даша накрила на стіл і терпляче чекала повернення з роботи Жені, свого молодого чоловіка. Звичайно, вона завжди готувала вечері, але цей був особливим: у них була перша річниця відносин.

Раніше Даша і уваги не звернула б на таку дрібницю. Сентиментальної вона вже точно ніколи не була. І справа не в тому, що вона хотіла бути не такою як всі або щось на зразок того. Вона просто не бачила сенсу відзначати якісь конкретні дні їх любові. Якщо людина любить, так він любить у будь-яку дату. І без жодного зайвого пафосу.

Але нещодавно, зустрівшись з подругою Лізою, вона багато чого переосмислила в їх взаєминах і подумала про те, що можливо її коханій людині дійсно не вистачає чогось такого. Тому що в компаніях друзів він з неприхованою цікавістю слухав чужі історії кохання, постійно балував Дашу милими дріб’язковими подарунками та квітами. Хоча б від прізвиська «малюк» вона змогла його відучити. – Ти ж знаєш, що я терпіти не можу.

-По-моєму це мило.

-А по-моєму це дитячий сад.

-Від тебе цього не дочекаєшся. Хоч би раз від тебе ласкаве слово почути.

-Це не до мене. Ти спочатку знав, з ким зустрічаєшся.

У відповідь на це Женя тільки зітхав і замовкав. Так, на його Дашу це зовсім несхоже. І з часом він практично перестав про це згадувати. Єдине, на чому він наполягав – святкування пам’ятних для них дат.

Дівчині залишалося тільки гадати що цього разу взбрело в голову її романтику: серенада під вікном? Сто одна троянда? Політ на повітряній кулі у формі сердечка? Знаючи Женю, Даша передбачала щось подібне.

-Милий, я хотіла б привітати тебе з нашим значущим святом і сказати, що ти у мене чудовий. Ти наче світло у моєму житті. І ти наповнюєш її змістом. – Даша заздалегідь готувала цю промову і трохи хвилювалася, вручаючи Дружині свій подарунок – кухоль з їх спільним

До її здивування, Женя дзвінко розсміявся.

-Щось не так? – Насупилася Даша.

-Дашка, ти така смішна! Говориш про кохання, а як ніби виступаєш на політичній трибуні. Пробач, але це правда забавно.

-Ну так, куди вже мені до тебе.

-Та почекай ти ображатися. – Женя пригорнув Дарину і посадив на стілець. – Так, може бути ти не вмієш говорити красиві слова, може бути ти не така повітряна романтична панночка як інші, але ти саме цим мене і зачепила. Напевно, це моя вина, що я намагався тобі це все нав’язати, зробити тебе жіночні і романтичніше. Але тепер цього не буде, я тобі обіцяю. Я люблю тебе такою, яка ти є. І більше не буду намагатися тебе змінити. Але подарунок все-таки візьми, прошу. – З цими словами він надяг на її руку красивий браслет.

-Спасибі. Ти навіть не уявляєш, як це для мене важливо. Ми з тобою вміємо слухати і чути один одного. Це набагато важливіше будь-якої романтики. – Даша міцно обняла коханого і відчула, що зараз вона стала по-справжньому щасливою.