Квіти

Папороть кімнатний. Красивий у будь-який час року

Папороть (нефролепіс) красиве листяна рослина, що прибув у наші квартири з тропіків. Цінується за декоративність і за невибагливість. Щоб побачити його у всій красі, розташовують в підвісних кашпо або на високих полицях, адже листя у дорослих екземплярів виростають довгі і витончено звисають вниз.

Красень любить вологе повітря і з вдячністю відгукується на постійні обприскування і вологий грунт. Але потрібно врахувати, що при прохолодному утриманні «водні процедури» скорочують, інакше нефролепіс скине листя. Так само він зреагують на перезволоження при короткому світловому день, тому восени – взимку досить змивати пил з листя два – три рази на місяць і поливати в піддон для мінімального підтримання вологості субстрату.

Грунтова суміш готують з універсального покупного ґрунту, а для підкислення додають соснові голки і дрібні шматочки кори. Не буде зайвим включити до складу перегній з садових листя. Для пухкості і хорошою провідності повітря до коріння використовують перліт, річковий пісок або набряклих гідрогель.

Папороть відмінно росте в тісних горщиках і не потребує частих пересадках. Але в малих ємностях полив потрібно частіше, так як зростаючі коріння швидше поглинають вологу. Деякі квітникарі в літній час переводять вихованців на гнотовий полив. Тобто, з дренажних отворів горщика виводять синтетичний шнур і опускають в ємність з водою. По ньому рівномірно рідина надходить до коріння рослини. У прохолодних приміщеннях такий метод поливу не підходить, від холодної води можуть розвинутися грибкові захворювання і квітка загине.

Підгодовують папороть спеціальним добривом для декоративно-листяних рослин. Молоді екземпляри «годують» два – три рази за місяць. Але добре разросшимся, дорослим квітам досить одного разу, щоб стримувати зростання. А нещодавно пересаджені в свіжу грунт, цілком можуть обійтися без харчування три – п’ять місяців.

Для різноманітності, можна підгодувати органікою, наприклад, коров’яком. Його купують у великих бутлях в садових магазинах, і потрібну кількість розводять водою. Таке «частування» краще влаштовувати в весняний час, до початку активного росту.

Нефролепіс можна розмножити, поділивши кущ на потрібну кількість частин. Приживаються «новачки» без укриття пакетом і без споруджених тепличок. Найзручніше це робити при пересадці. Кореневище поділяють на дочірні розетки з листям і садять в окремі горщики. Достатньо, щоб на кожній було по дві пари листків.

В теплий, літній сезон папоротнику корисний свіже повітря, його виносять на відкритий балкон або в сад. Він не боятися дощової погоди, але від сонця бажано вкрити в тіні.

Кімнатний папороть – вдячний довгожитель, за увагу і турботу радує пишним, швидко зростаючим кущиком.