Краса

Плюси і мінуси професії косметолога

Косметолог – популярна професія, адже доглянутість – це престижно. Людям властиво прагнути до краси в будь-якому віці. Тому багато хто мріє потрапити в б’юті-індустрію і відбутися у ній.

Щоб бути косметологом, медична освіта не обов’язково. Але з ним розширюється доступ до процедур, підвищуються кваліфікація і ЗП. Самий просунутий косметолог – це лікар, людина з вищою медосвітою, спеціально навчений на косметолога.

Є у цієї професії і недоліки – вона підійде не кожному. Давайте розглянемо всі за і проти.

Плюси професії косметолога

Висока затребуваність. Косметологи потрібні скрізь: в містах і селищах, в центрі і на околицях. Люди з будь-яким рівнем достатку хочуть бути красивими, і всім можна щось запропонувати. Так що ви без роботи ви не залишитеся.

Хороша зарплата. Так як професія затребувана, то і гроші у вас будуть. А чим вище кваліфікація, тим краще зарплата. Тому мати медосвітні все ж бажано.

Підкованість в питаннях краси і здоров’я. Це важливий бонус, так як для більшості обивателів правильний догляд за собою – темний ліс. Відповідно і їхні шанси зберегти молодість і красу не такі високі, як у професіоналів.

Ваша обізнаність в косметології дозволить вам підібрати ідеальний догляд для себе і своїх близьких. Ви будете знати всю правду: що працює, а що ні. Будете знати про підводні камені і побічних ефектах процедур.

Гнучкий графік. Тим, кому більше подобається змінний графік, підійде робота косметолога. Чимало людей вважають за краще відпрацювати зміну і відпочивати, ніж працювати 5 днів поспіль, але в менших кількостях.

Недоліки роботи косметологом

Психологічне навантаження. Косметолог працює з людьми. Якщо вас напружує спілкування, буде важко. І вже поготів ця робота не для інтровертів і не для сором’язливих.

Косметолог повинен бути хорошим психологом, відчувати клієнта і знаходити спільну мову. Йому не можна бути неввічливим, сумним, байдужим. Такий фахівець просто розполохає клієнтів. Так що доведеться бути приємним і зацікавленим, що б не відбувалося у вашому житті.

Фізичне навантаження: косметологи часто проводять на ногах весь день, особливо в місцях з активним потоком клієнтів.

Потреба в пошуку клієнтів. Як тільки ви вступаєте в професію, вам доведеться крутитися і пропонувати себе, щоб знайти постійних клієнтів. Доведеться працювати за копійки, швидше за все – в мінус, щоб залучити людей. Більшість салонів віддадуть перевагу фахівців з готовою базою.

Постійне донавчання. Косметолог – професія, в якій не можна стояти на місці. Ви повинні бути в курсі всіх новинок, навчатися новому. А раз на 5 років підвищувати кваліфікацію.

Довгий навчання на лікаря-косметолога. Якщо ви хочете не просто робити масочку і нігтики, а володіти серйозними процедурами, без медичної освіти не обійтися. А вища в меді, як відомо – це 6 років. Плюс подальший вузькопрофільний навчання 1,5 року.

Який підсумок? Косметолог – професія не для ледарів. Тут не можна пасивно отримувати гроші, доведеться як слід попрацювати. Але якщо вже постараєтеся, отримаєте багато переваг.

Професійна косметика та обладнання .