Квіти

Примула з насіння: вирощування, підживлення, хвороби, полив

Різноманітність природних і виведених селективним методом різновидів примули досягає 0,5 тис. найменувань. Тому величезна їхня палітра кольорів, варіюються від білого, жовтуватого до вишневого і навіть лілового, різна форма стебла, листка. Популярністю у квіткарів користуються примула садова, звичайна бесстебельная, аурикула, Виальда та інші.

Вирощування рослини на клумбі

Вирощують примулу з насіння або розділяючи доросле багаторічну одиницю, що радує власників до 3 – 5 років. Останній спосіб простіше, проводити його можна навіть під час цвітіння культури. Процедуру проводять у серпні – початку вересня, щоб у примули був час вкоренитися і звикнути до нової ґрунті.

Насіння примул недовго зберігає схожість, дуже маленьке. Якщо насіння не купувалися, а збиралися з квітки, їх потрібно стратифікована, тобто створити контрастну температуру. Для збільшення ступеня проростання, їх кладуть на час в теплу воду або спеціальний розчин, прискорює зростання. Після такої підготовки насіння в листопаді – січні висівають в окремі ємності, наповнені збагаченими поживними речовинами сумішшю ґрунту, піску, торфу або магазинним грунтом для квітучих рослин. Можна її доповнити вермікулітом або агроперлітом, що додасть земельної суміші легкості.

Після посіву насіння, ємності з ними тримають в парнику. Коли ж з насіння з’являються паростки, за ними доглядають, як за дорослою одиницею. У відкритий грунт пророслі паростки насіння пересаджують пізно навесні або восени, на наступний рік. Для вирощування їх підійде пухка, не кисла земля. Краще, щоб це був тінистий ділянку. Між примулами відстань повинна бути 15 см для маленьких і до ¼ м для великих одиниць, щоб їм було достатньо місця для зростання, але при цьому не залишалося порожніх проміжків.

Як доглядати за примулою?

Щоб застелити на клумбі яскравий весняний килимок, рослині потрібен правильний догляд, що включає:

1. Полив.

2. Розпушення ґрунту.

3. Добриво.

4. Обрізання.

Примули вимогливі до вологи. На 1 м2 повинно йти до 3 л рідини в прохолодну погоду і більше, коли на дворі спека. Після того, як рослина полили, можна розпушити під ним ґрунт. Розпушуючи регулярно грунт, відбувається аерація клумби і очищення її від бур’янів, витягають з неї корисні речовини.

З метою максимального надходження мінералів примулі, а також збереження її естетичного вигляду на ній роблять обрізку зів’ялих грамофонів. Листя ж не чіпають, з’явилися восени листочки приховуватимуть культуру від снігу і морозу. Зрізують її лише весною, простеживши за тим, щоб вчасно прибрати крижану кірку з рослини. Це захистить його від перегріву, дозволить дихати.

Частина догляду, необхідна для цвітіння, становить підживлення рослини. Удобрювати землю поруч з примулою слід раз в декаду після того, як з’являється листяний куля. Проводиться підгодівля до моменту, поки квіти рослини не зів’януть. Для добрива застосовують комплексні мінеральні добрива, розведені в 2 рази більше, ніж зазначено на упаковці. Можливо також додавання двічі або тричі за сезон органічного добрива (компосту або перепрілого гною).

Хвороби і шкідники

Примули найчастіше піддані впливу:

· вірусів, що провокують поява жовтизни листя і їх знебарвлення (видаляються);

· іржі, що виявляється як рудуваті плями на листках, висихання примул (для боротьби застосовують бордоську суміш);

· появи плям на листках (ці одиниці треба видалити, а решта обробити);

· довгоносиків (з’їдає листя по краях, а кореневище – личинки, для видалення потрібна обробка препаратами);

· павутинного кліща, що висмоктує соки з примули (використовуйте акарициди);

· слимаків, які виїдають дірки на листі (можна застосовувати пастки або збирати руками).

Для боротьби з цими проблемами використовують спеціальні препарати, інсектициди і фугмициди. З їх допомогою клумба буде виглядати чудово з ранньої весни і до осені!