Діти

Нехай плаче! Чим корисні дитячі сльози?

Зарубіжні психологи (з досвідом роботи більше 40 років! ) давно переконують батьків: не треба зриватися на кожен плач дитини і нестися в кімнату. Рано чи пізно заспокоїться. Більш того, дозволяйте йому плакати по кілька годин на день і не перетворюйте це в слабкість. Звичайно, якщо ви знаєте, що малюк в безпеці і в сухому підгузку, і він просто вимагає уваги.

Дитячий плач несе шкоду, якщо:

Дитині некомфортно, небезпечно, погано чи боляче. Тоді це не усвідомлені сльози, а насильницька для організму істерика. Якщо дитина серйозно ображений або засмучений і потребує підтримки, а це ігнорується, – це грунт для психологічної травми. В інших випадках сльози дуже навіть потрібні. Чим же регулярні концерти, повні сліз і всхлипов, можуть бути корисні для дитини? Розповідаємо!

1. Дихальна гімнастика

Гучний, дзвінкий, головне – вимушений бажанням самого малюка плач сприяє розвитку голосових зв’язок і легенів в цілому. Американські педіатри для нормального тренування міні-спортсмена рекомендують 6 годин старанного плачу в день! Мова, звичайно, про тих випадках, коли дитина плаче по своїй волі (наприклад, заради уваги) і в результаті сам заспокоюється.

2. Спосіб спілкування

Як ще мами розуміють, що не вміє поки говорити малюка болить животик, жарко або колеться шапочка? Кращий комунікатор для зв’язку зі світом – плач. Такий спосіб крику про допомогу переноситься і далі по дорослішання: якщо батьки під страхом батога не забороняли дитині плакати, він буде повідомляти мамі і татові про проблеми через сльози.

3. Показник вміння відчувати

Так-так, уміння демонструвати радість, образу, страх, захоплення через сльози – ознака емоційного дорослішання! Це зовсім не слабкість, яку батьки хлопчиків різко придушують фразою «чоловіки не плачуть». Це означає, що дитина вміє відчувати, причому на високому рівні, і потребує вираженні цих почуттів саме таким експресивним способом.

4. Заспокоєння

Як позбутися від сильного стресу, який накопичився за день або отриманого внаслідок неприємного події? Будеш лежати, мучитися, думати. . . А сльози виводять зайву кількість гормону стресу і допомагають звільнитися від внутрішнього неспокою. Так що метод «клин клином» працює і для дітей: даси волю сльозам – збережеш собі здорові нерви. Ще й міцно заснеш, як після снодійного.

5. Метод виховання

І якщо перераховані вище фактори користі залежали від самого чада або природи, то цей пункт підвладний лише силі волі батьків. Маленькі психологи вчаться маніпулювати дорослими через істерики і отримувати все, що захочеться. Якщо причина істерики – черговий каприз, покажіть, що такий метод тут нічого не вирішить. Це вдається далеко не всім батькам, – не піддатися такій драмі, розіграної своїм непосидючим. Зате так примхлива особа точно зрозуміє, хто тут головний.

Як мовиться, більше поплачешь. . . менше сліз залишиться на майбутнє! Якщо на прийомі у психолога кожен дорослий чує фразу «Поплачте, стане легше», то для дітей цей рецепт не менш важливий, ніж прийом їжі!