Діти

«Ми спали разом з сином, а в 14 у нього почався пубертат». Батьки — про тривалому спільному сні з дітьми

Спати з дитиною в одному ліжку – це нормально?

Нещодавно відомий в США репер Ice-T , що він і його дружина Коко досі сплять з дочкою Шанель в одному ліжку – їй сім років. 64-річний виконавець повідомив, що його емоційний зв’язок з молодшим дитиною міцніші, ніж з іншими дітьми.

В інтернеті по-різному відреагували на визнання виконавця. Хтось вирішив, що це дивно і шкідливо, але знайшлися палкі прихильники спільного сну.

Він тобі знадобиться: 5 причин не виганяти чоловіка з ліжка, якщо ви вирішили практикувати спільний сон з дитиною

48-річна доула і вчителька йоги з Лондона Лора Джонс , що спала зі своїм сином до того, як йому виповнилося 14. Вона, як і Ice-T, вважає, що цей досвід зміцнив її близькість з дитиною, а також надав синові впевненості.

«Ми спали разом з сином з самого його народження, – розповідає Лора. – У мене було на це багато причин. Я хотіла полегшити його перехід з мого тіла в цей світ; мені так було легше годувати його грудьми вночі, а ще ми дуже багато обнімалися. Це було так мило, що ми вирішили продовжувати».

«У нас з сином дуже міцна зв’язок, – говорить Лора, яка стала соло-мамою, коли її синові виповнилося три роки. – Він дорослішав, у нього з’являлися свої проблеми, і він про них розповідав, коли ми були в ліжку. . . Я знала, що, коли прийде час, він сам вирішить спати окремо. У 14 у нього почався пубертат, і йому знадобилося особисте простір. До речі, мені теж! Він став такий великий і весь час тягнув у мене ковдру! »

Хлопцю зараз 16 і, за словами Лори, він беззастережно довіряє їй і відкрито розповідає про свої проблеми. «А ще він упевнений в собі і своїх принципах – це з-за того, що ми багато часу ми провели в обнімку», – вважає Лора.

36-річна авторка дитячих книжок Зоя Ейр теж спить зі своєю дочкою – їй майже два. Зої так подобається цей досвід, що вона написала книгу, в якій спробувала нормалізувати сон з дітьми в одному ліжку або в одній кімнаті: «Ми спимо разом із самого її народження. Я нічого спеціально не робила для того, щоб вона хотіла спати тільки зі мною, але так вийшло – їй комфортно спати тільки зі мною в ліжку, навіть колиска поруч з моїм ліжком її не влаштовує».

Зоя зізнається, що у неї не було «ніяких знань про безпечний спільний сон», так що їй довелося полазити по інтернету в пошуках інформації. Її підхід не у всіх зустрічає розуміння, але вона сподівається, що ставлення людей зміниться: «Багато хто до цих пір косо дивляться на спільний сон. Але це може бути добре, якщо все робити правильно і безпечно. Якби 20 місяців тому, коли я народила доньку, інформації було б більше, я б обійшлася меншою тривогою».

Класти дитину із собою в ліжко чи ні? Науковий підхід до спільного сну

Різні коментарі з приводу спільного сну зустрічає і 38-річна Карлі Невін (її дочки два роки). «Мені часто доводиться чути „вона ж не може вічно спати з тобою“ або „вона повинна спати в своїй власній ліжка“. Я не знаю, навіщо мені про це говорять, – це нікого не стосується тільки мене і мого партнера. Найчастіше самі ці коментатори не розуміють, про що говорять, – вони не встають по кілька разів за ніч, щоб укласти прокинувся дитини. Так чому я повинна відмовитися від того, що робить моє життя більш комфортним? Я б хотіла, щоб люди зрозуміли, що діти народжуються, щоб хотіти бути поряд з батьками».

Консультантка з сну Роузі Девідсон вважає, що спільний сон може бути нормальною частиною сімейного життя, якщо дотримувати правила безпеки. У якийсь момент дитині чи батькам може перестати це подобатися або з’явиться необхідність в особистому просторі. За даними Девідсон, більшість дітей самі починають хотіти спати окремо у віці між трьома і сімома роками.

Американська академія педіатрії батькам спати в одній кімнаті з немовлям – але не в одній ліжка, щоб уникнути випадкового удушення дитини та інших нещасних випадків. Щодо тоддлеров і більш старших дітей офіційних рекомендацій немає.

Дитина росте, а спільний сон не закінчується? Розбираємося, що з цим робити

Деякі російські психологи стверджують, що з психологічної точки зору спільний сон батьків з дітьми шкідливий.

«Фізично спати з дітьми, напевно, приємно. Вони теплі і солодко пахнуть“, – психолог Ірина Млодік. – Але психологічно це дуже неправильно. Вважається, що батьківська ліжко – перш за все подружнє ліжко, місце, де у дорослих вночі трапляється секс. До того ж, завжди відкрита для дитини батьківська спальня – це ризик зробити дитину свідком сексуальних сцен. Звичайно, у випадку, коли в парі є складнощі, сплячий дитина – хороша можливість уникнути будь-яких посягань і розгорнути сексуальний контакт. Важливо розуміти, що переживання і виявлення власної сексуальності прокидаються у дітей досить рано. Спляче поруч батьківське тіло може перестимулировать дитину, народжувати в ньому еротичні імпульси, але одночасно – табу на інцест, подавляемое почуття сорому і провини за власні бажання. І тоді ви навіть не помітите, не відстежите, як, коли і який вплив матиме спільний сон, така перестимуляція на його відносини з тілом і власною сексуальністю».

Дорогі батьки, яких я засуджувала, поки у мене не було своєї дитини: вибачте!

Психотерапевтка Настасья Андриадзе відзначала в НЕН, що роздільний сон важливий для формування здорової сімейної ієрархії: «Батьки повинні показувати дитині, що є стосунки мами з дитиною, відносини батька з дитиною і відносини мами з татом, і це різні речі. Дитину в певний момент потрібно перекласти з батьківського ліжка в окрему спальню. Це обов’язково для того, щоб дитина могла сепарироваться і нарощувати свою індивідуальність, щоб він навчався переживати фрустрацію і самотність».