Спорт

Чи варто займатися спортом до або після сніданку?

Є багато речей, які ви повинні робити, коли справа доходить до фізичних вправ, які захистять вас, наприклад, біг на більш м’якій поверхні для запобігання розтягування гомілки. Але є і необов’язкові речі, наприклад, варто снідати до або після тренування.

Деякі люди мають досить тверда думка з цього питання, але те, чи слід вам є до або після тренування, залежить від безлічі особистих чинників.

Тренування перед сніданком: прискорене кардіо

Особисто я віддаю перевагу займатися кардіо в швидкому темпі. Цей термін означає, що я роблю кардіо на порожній шлунок. Частково я віддаю перевагу тренуватися перед сніданком, тому що це змушує мій організм використовувати жир як джерело палива, а не харчове паливо, яке я недавно з’їв.

Існує досить багато досліджень, які підтверджують ідею про те, що жир спалюється швидше, коли ви виконуєте кардіо в режимі голодування. У недавньому дослідженні розглядалися учасники двох груп. Перша група тренувалася до їжі, а друга група їла, а потім тренувалася.

У тих, хто тренувався натщесерце, рівень цукру в крові був нижче – що може бути неймовірно корисно, якщо ви боретеся з високим рівнем цукру в крові – і вище рівень окислення жиру. Окислення жиру дозволило цим учасникам спалювати жир, а не глюкозу (цукор) і, можливо, м’язи. У групі, яка їла перед тренуванням, рівень цукру та інсуліну в крові був значно вищим, а рівень окислення жиру нижче.

Переваги тренувань перед їжею

Поряд з дослідженнями, ви можете знайти безліч особистих переваг, коли мова йде про тренуванні перед їжею. Ось деякі з цих причин:

  • Відсутність дискомфорту під час тренування з-за того, що їжа знаходиться в шлунку.
  • Менше ймовірність того, що вас знудить при виконанні інтенсивних кардіовправ.
  • Спалювання жиру в якості палива, а не глюкози з легкої їжі.
  • Відчувати себе менш млявим і більш активним, щоб дотримуватися режиму тренувань.

Якщо після тренування на голодний шлунок у вас з’являється легке запаморочення, я настійно рекомендую придбати домашню бігову доріжку. Я використовую її взимку і вранці, коли мені потрібно допомогти дітям зібратися до школи, і я не можу запізнитися з пробіжки. З домашньої біговою доріжкою ви зможете в найкоротші терміни перейти від тренування до прийому їжі.

Навіщо снідати перед тренуванням

Але навіть якщо мені подобається тренуватися до їжі, це не означає, що немає нічого хорошого в тому, щоб поснідати перед тренуванням. По-перше, якщо ви не можете займатися вранці, то цілком логічно поснідати і зайнятися своїми справами. Однак деякі люди люблять перекусити перед тренуванням, і вони знову повертаються до питання про те, чи варто їсти перед тренуванням.

Існує цікаве дослідження, в якому розглядається безліч досліджень різних вчених, що стосуються їжі та витривалості при кардиотренировках. Як правило, якщо ваша кардіотренування триває більше 30-45 хвилин, вона вважається тренуванням на витривалість.

У цих дослідженнях брали участь марафонці, триатлоністи і велосипедисти. Було встановлено, що ті спортсмени, які їли перед тренуванням, показали більш високі результати в порівнянні з тими, хто не їв перед тренуванням.

Однак, якщо ви хочете поснідати перед тренуванням, уникайте жирної їжі, такої як бекон і ковбаса, а також молочних продуктів. Ці продукти часто пов’язані з шлунково-кишковими проблемами під час тренування.

Переваги сніданку перед тренуванням

Нижче я навів чіткий список основних переваг сніданку перед тренуванням.

Може поліпшити продуктивність, коли мова йде про тренуваннях на витривалість.

Допомагає зосередитися на тренуванні, а не на голодному шлунку.

Гарантує, що ви правильно харчуєтеся і увлажняетесь для майбутньої тренування.

Ви можете витратити час на те, щоб як слід охолонути і зробити пінний валик, а не поспішати є.

Неважливо, чи ви будете снідати після тренування або після неї, головне – знайти те, що підходить саме вам. Таким чином, ви зможете зробити регулярні тренування постійною частиною свого життя.