Спорт

Кардіо тренування

Що це таке?

Велика помилка, що саме на біговій доріжці обов’язково потрібно спалити жир. На жаль і ах, але це не так! Запам’ятати треба одну просту істину спалити жир можна тільки на кухні. Це був маленький відступ від теми

А тепер розберемося в понятті кардіо тренування

Вона спрямована на тренування серцево-судинної системи (кардіореспіраторна система). Тут можна вибирати все що душі завгодно: біг, лижі, високо інтервальний тренінг (HIIT) і т. д.

Ось ви визначилися з напрямком, і що ж далі? З чого почати, як відстежувати результат і на що орієнтуватися?

Ну по – перше визначитися з метою – для чого вам потрібно кардіо. Мета будь-кардіо тренування є навчити наше серце швидше відновлюватися і працювати в більш високій інтенсивності на більш низькому рівні. Наше серце нескінченно скорочується-розслабляється і так по колу. Що це означає? Якщо говорити мовою фізіології, то це збільшення ударного об’єму серця. Ударний об’єм серця-кількість крові, яку серце викидає за одне скорочення. Якщо цей ударний об’єм великий, то нашому серцю навіть при зростаючій навантаження потрібно буде робити менше скорочень для того, щоб забезпечити наше тіло активно працюючого кров’ю, киснем і прибрати продукти обміну. Тобто це збільшення обсягу крові яке наше серце за одне скорочення відправляє гуляти по нашому тілу.

Є другий тип збільшення серця в обсязі, де не збільшується одиничний викид, а товщають стінки серцевого м’яза. Найчастіше вони товщають за рахунок того, що частина клітин вмирає при роботі на високому пульсі. В той момент коли кардіо виконується на високому пульсі серце завжди скорочується, але розслабитися до кінця не встигає. І коли наше серце не може до кінця розслабитися виникає дефіцит у самій кровопостачання серцевого м’яза. Тому що живлять серцевий м’яз судини це важливо для неї. При чому це критично важливо, тому що серцевий м’яз містить у своїх клітинах величезна кількість мітохондрій. Без цих мітохондрій серцевий м’яз не існує – вона вмирає. Мітохондрії чутливі до кисню і якщо серце не встигає розслабитися починається дефіцит кровообігу і отже дефіцит кисню. І тоді виходить, що наші мітохондрії всередині клітин вмирають, тоді вмирає серцева клітина. І ми отримуємо умовно нано інфаркти.

І в той момент коли ми тренуємося на високому пульсі це червона зона (це вище 90% від максимальної ЧСС), людина отримує мікро інфаркти. І чим більше людина працює в червоній зоні, тим більше його серце йде в зону, де серцевий м’яз стає товстою і нефункциональной. Тому догляд в червону зону вважається приступностью по відношенню до свого серця. Тому що тим самим ми скорочуємо серцевий ресурс у людини.

Завдання кардіо навчити серце при навантаженні як можна пізніше приходити до рівнів червоної зони. Тоді це і буде тренування кардіосудинної системи.

І другий момент такого тренування використання пульсометра. Тільки він зможе вам давати інформацію про те, в якій пульсової зоні ви знаходитеся і як працює ваше серце.

Також орієнтири можу бути стан шкірних покривів, самопочуття в цілому (нудить, не нудить).

А взагалі тренування серцевого м’яза з грамотним підходом завжди тільки на користь вашому серцю!