Успіх

Як зберегти роботу в світі невизначеності

Прочитали статтю для вас і вибрали головне. Поради актуальні як для дорослих, так і щоб розуміти, на що орієнтувати дітей при виборі професії.

1 Світ, в якому ми живемо, називають VUCA-світ. Він характеризується нестабільністю, неоднозначністю, складністю та невизначеністю. Щоб адаптуватися до постійних змін, прийміть їх як природний стан світу. Не будуйте життєві стратегії на основі стабільності. Нестабільність – те, що регулярно породжує нові можливості.

2 Будь сильний фахівець все життя займається інтенсивною самоосвітою. Освіта протягом усього життя (lifelong learning) – це те, що дозволить довго залишатися на плаву. Хороший випускник університету і той, хто хоче зберегти роботу, зобов’язаний швидко і ефективно вчитися все життя.

3 Там, де роботи, механічні системи та алгоритми можуть замінити людей, які будуть замінювати їх швидше. При цьому професії, які допускають повноцінну роботу без поїздки на робоче місце, виявляться сильніше захищені. Таких фахівців легко знайти, тому немає особливої вигоди вкладати гроші в заміну віддалених співробітників автономними системами.

4 Фахівці в області IT відмінно підходять під опис незамінною професії. Це та професія, яка допомагає обслуговувати світ автономних пристроїв. Але це не означає, що потрібно перепрофілюватися на “айтішника”. Світ занадто складний, щоб працювали такі прості відповіді.

5 Щоб стати тим профі, якого візьмуть на роботу, недостатньо мати затребувану професію, особливо в умовах кризи і повільного відновлення після нього. Потрібно мати досягнення, репутацію або хоча б підтверджений досвід. Вичавлювати максимум зі своїх поточних компетенцій, не витрачаючи часу і грошей на їх прокачування. Поки вони не застаріли, підтримуйте себе на плаву.

6 Продумуйте різні сценарії майбутнього. Ставитесь до змін, як до погодних умов.