Кохання

Як підтримувати жінку. Вивчи це і вона ніколи не піде

Чоловіки в середньому не дуже активно цікавляться шлюбом і в цілому відносинами. Воно і зрозуміло – інші інтереси, схильності, в якомусь сенсі інша природа.

Тим приємніше інтерес чоловік до конкретних способів поліпшення справ у шлюбі.

Ось і днями у мене запитали про те, як підтримувати жінку. Про те, як підтримувати чоловіка я вже писав (див. у кінці тексту), тепер відновлюю рівновагу.

Тепер про те, що робити, якщо чоловік зрозумів інтонацію жінки.

Для наочності візьмемо класичну “Ти зовсім не приділяєш мені уваги! “. Припустимо, що інтонація у цього докору пофарбована образою. Жінка ображається, що чоловік, на її думку, приділяє їй мало уваги. За образою лежить біль, і про це має сенс пам’ятати. Якщо на вас ображаються, значить, людині боляче. Запам’ятаємо це і рушимо далі.

Так не роби!

Почну з неправильних дій. Злість і відповідні наїзди опустимо відразу – впевнений, що ви і так розумієте, що це не підходить.

Неправильна дія №1 “Радити і/або вирішувати проблему”. Це працює погано, так як найчастіше прямо зараз рішення не потрібно. І вже тим більше не потрібно ради. Потрібна підтримка. Коли жінці потрібен рада та/або допомогу, вона, як правило, так і просить – прямо, без натяків.

Радити і тим більше вирішувати – цілком нормально для чоловіка, але не у випадку, коли потрібна підтримка. І вже тим більше це не спрацює, якщо звучить як докір: “Ти зовсім не приділяєш мені уваги”.

Неправильна дія №2 “Заспокоювати”. Якщо чоловік скаже, мовляв, що ти завелася, заспокойся, це гарантовано викличе тільки зворотну реакцію. Жінка розійдеться ще більше.

Важливо пам’ятати – прямі заспокоєння (“ти тільки не хвилюйся”, “будь ласка, заспокойся”) не працюють взагалі ніколи. Або так – вони працюють строго в протилежну сторону. Люди починають хвилюватися і турбуватися ще більше.

Неправильна дія №3 “Дорікати у відповідь”. Сказати щось на кшталт “ну от, знову ти за своє! ” або “скільки вже можна про це говорити! ” теж не спрацює. Жінка відчує, що її не чують – і се-ек дасть залп з усіх гармат. Загалом, мало не здасться.

Неправильна дія №4 “Шкодувати”. Коли чоловік явно демонструє, що він зрозумів, як жінка нещасна і “йди сюди, я тебе пожалію”, це теж працює так собі. Ну, тобто іноді це працює добре, іноді так собі, а найчастіше не працює зовсім.

Так – роби!

Правильних дій рівно одне – називати почуття, яке лежить за словами.

Тобто прямо говорити, мовляв, ти сердишся, ти сердишся, ти злякалася, ти хвилюєшся і так далі.

Підкреслю – потрібно називати почуття. І, що дуже важливо, інтонація під час такого називання повинна бути ствердна (“Ти зараз злишся”, “Тобі прикро”).

Повторюю – зробіть інтонацію стверджувальній, а не запитальної (і вже тим більше не наезжающе-упрекающей).

Питати, наприклад, “що тебе образило? ” – погано. Вже не знаю чому, але така форма не працює. Замість відповіді, женщинаможет лютуватись ще більше і видати “Він ще питає! ! ! “.

Ні, працює саме називання почуття в стверджувальній формі. Після називання, до речі, рекомендується зробити невелику паузу. Зазвичай людина відразу погоджується, якщо ви правильно “потрапили”, але іноді потрібно трохи часу. Дайте його.

Звичайно, багато хто зараз захочуть заперечити, мовляв, мені таке не спрацює. Запевняю – спрацює. Перевірено неодноразово різними людьми на різних людях. Стверджувальне називання почуття людини відмінно працює (зрозуміло, на одному називанні не варто зупинятися – далі потрібно і допомогти, вислухати і порадити, і так далі).

Практикум

Ось жінка видає класичне “Ти зовсім не приділяєш мені уваги! ” У відповідь чоловік уважно дивиться і каже: “Ти злишся на мене, я розумію”.

Якщо він “не потрапив”, то жінка йому про це відразу ж повідомить, мовляв, “нічого подібного, я не злюся, мені просто прикро, що. . . . ” . І тут чоловікові досить сказати: “Ти ображена на мене, розумію”.

Якщо ж чоловік потрапив з першого разу, жінка – ось шуканий варіант! – розуміє, що її почуття почуті і тому починає швидко заспокоюватися.

Адже, врешті-решт, метою було саме достукатися до чоловіка, щоб він побачив і почув почуття. А коли вони побачені та почуті, загострення пристрастей спадає.

Що далі?

Коли загострення пристрастей спадає, вже можна йти різними шляхами. Можна радити, можна пропонувати допомогу, можна просто продовжити розмову і обговорити складності, можна обійняти і погладити по плечах.

Якщо потрібні дії – діяти. Якщо потрібні поради – радити.

Тільки не надодурацких умовлянь “ну не хвилюйся” тощо – це взагалі ніколи не працює, тільки все псує.

Інші стратегії допомоги і підтримки цілком підійдуть, тут розповідати не про що, і так всі про них знають. Вони всі робітники, насправді. Просто їх треба застосовувати вчасно. А саме – коли жінка відчула, що її почули (тобто зрозуміли, які почуття її обурюють).