Город

Хороший спосіб посадити помідори на розсаду в березні і лютому для міцних рослин.

Ви вирощуєте баклажани? Якщо ні, то в цьому році обов’язково посадіть, свої овочі набагато смачніше покупних. Моє улюблене блюдо це баклажани, обсмажені з часником і сметаною, просто пальчики оближеш.

Розсада баклажанів сходить.

Як посадити баклажани на розсаду?

Я вирощую баклажани не так давно, але вже непогано освоїла агротехніку вирощування цього овочу і дещо можу вам підказати. Сьогодні поговоримо про правильну посадку. Баклажани, як і солодкий перець, мають досить довгий цикл розвитку, тому в Середній смузі, їх, як правило, садять, починаючи з другої половини лютого.

Фото з особистого архіву.

Підготовка грунту під посадку розсади баклажанів.

Грунт можна взяти той же, що і під помідори, тому що баклажани люблять таку-ж кислотність: від 6,0-6,5 ph. Баклажани, до речі, теж відносяться до сімейства пасльонових, як томати, перець і картопля, врахуйте, що у цих рослин можуть бути однакові хвороби, і дотримуйтесь сівозміну. У грунт, під баклажани я додаю торф, пісок і кокосовий субстрат, щоб земля була пухкою і родючою. В цьому році, додам ще пару столових ложок бокаші і столову ложку діатоміту, для того щоб в грунт потрапили корисні грибки, а діатоміт знезаразить субстрат і прибере зайву кислотність від торфу.

У чому знезаразити насіння баклажан перед посадкою?

Після того як зробила грунт, відразу приступаю до підготовки насіння.

Фото з особистого архіву. Баклажани.

У випадку з баклажанами “танців з бубнами” не влаштовую, просто тримаю насіння в хлоргексидине 30-40 хвилин, перед посадкою. Цього вистачає, щоб повністю їх знезаразити від грибків і бактерій.

Якщо забули знезаразити. Просто розкладіть насіння, і накапайте зверху перекисом водню або хлоргексидином.

Правильна посадка баклажан розсадою.

Саджу на глубнину в 1 см, в загальну миску. Але ви можете посадити відразу в індивідуальні ємності, тут вирішувати тільки вам. Пікіровку баклажани переносять добре, приблизно так само як томати. Відстань між насінням близько 4 см, загущати не раджу, інакше отримаєте витягнуті сходи. Зволожувати ґрунт потрібно тільки за допомогою пульверизатора, поки рослини не з’явилися на світ. А сам лоток з посівами, краще прибрати в пакет або замотати стрейч плівкою, для парникового ефекту. Це потрібно, щоб насіння зійшло швидко і одночасно.

Фото з особистого архіву. Фото з особистого архіву.

Насіння баклажан до речі, досить туго сходження, особливо якщо полежать 3-4 роки, тому сходи можуть з’явитися через 7 – 14 днів. Рекомендую ставити миску з насінням в тепле місце, наприклад поруч з батареєю або вище на шафу, в теплі насіння проростуть значно швидше. Розсада баклажанів любить середню вологість і багато сонячного світла, але до світла поступово привчайте, перший день дайте розсаді позасмагати 15 хвилин, наступного 30 і т. д. , щоб не було опіків. І не забудьте встановити лампу підсвічування, 3-4 додаткових години в день зроблять розсаду міцною і присадкуватою.

Тут можна подивитися нові садові товари за акції. Яндекс Маркет: