Город

Вирощуємо черешню Аделіна на дачній ділянці

Якщо ви хочете виростити на своїй ділянці стиглу соковиту черешню, ця стаття для вас. У сьогоднішньому матеріалі я хочу познайомити вас з чудовим сортом черешні під назвою «Аделіна». Нижче я розповім про характерні особливості сорту і важливих правила посадки та догляду для одержання багатого врожаю.

Черешня «Аделіна»: загальний опис сорту

Черешня «Аделіна» відноситься до сортів з середніми термінами дозрівання. Насолодитися смачним урожаєм стиглих ягід можна в середині літа. Сорт не здатний до самозапилення, тому необхідно подбати про посадку сортів, які будуть виконувати цю функцію. Бажано щоб дерева також мали середні терміни дозрівання.

Серед позитивних особливостей сорту я б відзначив хорошу стійкість до низьких температур, а також сильний природний імунітет проти більшості захворювань плодових дерев.

На зовнішній вигляд сорт представлений деревами з розкидистою кроною, здатними витягатися вище трьох метрів у висоту.

Плоди дерева мають серцеподібні обриси. Вага однієї ягоди досягає шести грамів. Колір плодів насичено-червоний. Кісточка досить маленька і дуже легко відокремлюється від м’якоті. Смакові характеристики ягід отримують високі оцінки. Плоди використовуються у свіжому вигляді, так і для приготування компотів і заготовок.

Черешня «Аделіна»: важливі нюанси посадки

Щоб дерево успішно прижилося на вашій ділянці і правильно розвивався, варто дотримати ряд моментів:

  • Віддавати перевагу краще весняній посадці. Так у дерева буде достатньо часу, щоб зміцніти до приходу холодів.
  • Правильно вибране місце посадки. Черешня буде добре рости на ділянках з великою кількістю сонячного світла.
  • На ділянці, вибраному під посадку, грунтові води не повинні підходити близько до поверхні. Сприятливо садити плодове дерево на височини.
  • Так як сорт не здатний до самозапилення, поруч потрібно висаджувати черешню або вишню з аналогічними термінами дозрівання.
  • Ґрунт до садіння варто готувати завчасно. Я роблю це мінімум за тиждень до запланованої посадки. Підготовчі роботи полягають у ретельної перекопуванні ділянки на достатню глибину з наступним розпушуванням.
  • Оптимальні розміри посадкової ями – 0,7х0,7 метра. Для підвищення родючості грунту я додаю на дно посадкової ями близько 10 кілограмів перегною, а також суперфосфат, золу і сірчаний калій.

Нюанси підготовки до посадки

Правила догляду за черешнею

Якісне плодоношення дерева залежить від правильного догляду, який повинен полягати у наступному:

  • Грамотні підживлення, починаючи з другого року життя дерева. У весняний час я підживлюю черешню сечовиною. В кінці літа віддаю перевагу суперфосфату і сернокислому калію.
  • Систематичний полив. Протягом сезону потрібно провести не менше трьох поливів. У посушливі періоди інтенсивність внесення вологи варто збільшити. Особливо важливий правильний полив на етапі цвітіння, а потім формування плодів.
  • Перед настанням холодів важливо провести вологозарядний полив, витрачаючи до 100 літрів води на одне дерево. Нагодовані вологою дерева набагато краще перенесуть зимівлю.
  • Своєчасна обрізка. Із приходом весняного тепла варто позбутися від усіх пагонів, які вимерзли протягом зими. Після такої санітарної обрізки я обов’язково обробляю місця зрізів розчином мідного купоросу, а після мажу садовим варом.

Я розповів вам про основні правила, які допоможуть вам успішно вирощувати черешню «Аделіна» на дачній ділянці.