Успіх

Топ-5 запитань батьків першокласників про онлайн-навчання. Розбираємося, про що турбуються батьки

1 вересня– важливий день для всіх учнів та їх батьків. Хто з нас не пам’ятає «У перший раз – у перший клас»? Напевно, кожен випробував ці емоції першого дня в школі – свої, свою дитину, свого онука, племінника.

Букети, банти, ранці, нові знайомства, перший вчитель – все упереміш, все хвилююче, урочисто, трохи невиразно і трохи хочеться плакати. Знайоме?

Букети, банти, ранці, нові знайомства, перший вчитель – все упереміш, все хвилююче, урочисто, трохи невиразно і трохи хочеться плакати. Знайоме?

Перший урок, перші підручники і зошити, нова подружка, олівці в яскравій коробці, кольорові ручки, все нове і цікаве.

Або так:

Неприємний сусід по парті, відірвався бант, з останньої парти погано видно, розсипалися олівці і дуже хочеться до мами.

Насправді, вийти може як завгодно і заздалегідь ви ніколи не зможете вберегти свою дитину-першокласника від усіх життєвих неприємностей. Хоча дуже хочеться, розуміємо)

Тільки в Росії, мабуть, 1 вересня – урочистий день. У країнах Європи, наприклад -це звичайний день. Хлопці прийшли, відучилися і пішли додому, і ніякої метушні. Росіяни, звичайно, до такого не звикли, але пандемія вносить свої корективи і багато хто всерйоз розглядають варіант онлайн-навчання. Тепер лінійка в онлайн форматі не викликає бурхливого відторгнення, швидше сприймається як даність.

В цьому році лінійки пройдуть на відкритому повітрі, за класами, з дотриманням всіх заходів безпеки. Наявність масок на всіх учасниках – обов’язково

Багато батьки сумніваються, чи готові вони віддати дитину в перший клас і відразу в онлайн школу. Адже самі батьки так не навчалися, і взагалі все було по-іншому. І взагалі – от тільки дитина був у дитячому садку, такий малюк, а тут бац – і школяр, та ще й на онлайн навчанні. Зміна соціального статусу – завжди певний стрес для всіх членів сім’ї. Стосується це надходження в школу, закінчення школи, одруження, вступу до ВУЗУ – це завжди стрес свого роду.

Пропонуємо на прикладі розглянути найчастіші питання від батьків першокласників.

Топ-5 найбільш частих питань про онлайн навчанні

  • Чи можливе навчання дітей молодше 6 років?

Навчання дітей віком 6,5 років за програмою початкової школи можливо. Додаткове вхідне тестування з методистом школи допоможе нам правильно підібрати програму і темп навчання дитини.

  • Чи може дитина безперешкодно повернутися в очну школу?

Так, звичайно. Згідно п. 4 статті 63 закону україни “Про освіту” форма отримання загальної освіти визначається батьками (законними представниками) неповнолітнього учня з урахуванням думки дитини. Щоб повернутися в очну школу, зверніться в місцевий відділ освіти.

  • Чи буде дитина повноцінно спілкуватися з однолітками?

Сьогодні практично в будь-якому населеному пункті існує достатня кількість секцій і гуртків, як платних, так і фінансуються з держбюджету, і досить вибрати той, який сподобається дитині. Учні спілкуються з однолітками щодня – адже крім самопідготовки з уроків, що складається з відео, презентацій і тестів, вони відвідують онлайн-заняття з усіх загальноосвітніх предметів

  • Мені доведеться вчитися разом з дитиною і робити уроки?

Батькам зовсім не обов’язково ставати для дитини вчителем з усіх предметів. Головне завдання зайнятого батьків разом з дитиною вибрати план навчання і контролювати процес, при необхідності коректуючи його. Ми працюємо з програмами, які забезпечують успішне освоєння загальноосвітніх предметів у всіх класах, і надаємо всю необхідну інформацію для успішного навчання. Батькам учнів Онлайн-школи не потрібно думати про те, щоб шукати додаткові матеріали або перевіряти роботи дитини: у нас вже все готово

  • Якщо на дистанційному навчанні знизиться мотивація?

Відсутність щоденного контролю з боку вчителів, постійних перевірок зошитів, тестів та контрольних робіт можуть розхолоджувати дитини, проте ми робимо все, щоб зацікавленість учнів у знаннях міцніла з кожним уроком. Підтримують мотивацію до навчання куратори, своєрідні класні керівники, стежать за відвідуванням онлайн-занять з педагогами, просуванням по програмі і успішністю кожного учня.

Першокласник, першокласник – у тебе сьогодні свято!

Також на користь онлайн навчання той факт, що дитину не треба приводити в школу і потім встречать. Багато працюючі батьки просто фізично не мають можливості відводити і зустрічати дитину, адже перша зміна закінчує уроки в обід. А потім домашнє завдання потрібно ще зробити. Згадайте, як ці горобчики ходять в школу взимку – закутані з голови до ніг з величезними рюкзаками. Або «смєнка» в пакетах, незрозуміло як туди складена) А ще й фізкультуру треба з собою принести, і папку для праць, і малювання. І ще обов’язково, щоб подзвонив- вийшов з школи, дійшов до будинку, зміг відкрити квартиру?

Як не крути, онлайн-навчання набирає популярність. На користь ще й той факт, що школа існує понад 10 років – тобто вже накопичений досвід і відгуки батьків та учнів. Звичайно, вибір настільки величезний, що у батьків голова йде обертом!

Просто пам’ятайте, що при виборі школи для онлайн-навчання першокласники не буде зайвим зайти на сайт школи і уважно ознайомитися з програмами навчання. Фахівці школи з задоволенням дадуть відповідь на всі ваші питання – адже вони займаються цим не перший рік. Вибір завжди залишається за батьками!