Краса

Ще крапельку: потрібен філлер після хірургічної підтяжки обличчя

Безсумнівно фейсліфтінг (підтяжка обличчя) – операція, яка дійсно дозволяє виглядати молодше 10 років. Вона повертає опустилися тканини в більш високе (молоде) положення, вирівнює овал обличчя, усуває глибокі складки і заломи, в тому числі і на шиї. Це результативний та найбільш комплексний підхід до старіння. Звичайно, він значно скорочує необхідність у регулярних косметологічних процедурах. Однак навіть така тотальна операція не зможе вирішити абсолютно всіх вікових проблем.

Так, фейсліфтінг прибере глибокі борозни і якийсь відсоток в’ялості, оскільки після підтяжки тканин зайва шкіра просто видаляється, але мімічні зморшки і в цілому якість шкіри вона не зуміє виправити. Крім того, не заповнить операція і втрачені обсяги (в середньої третини обличчя). Основна концепція фейсліфтингу – поліпшення становища тканин, а не боротьба зі зморшками і поповнення обсягів.

У більшості випадків після операції на шкірі залишаються лінії (сліди від глибоких борозен) і тонкі зморшки, які зазвичай вимагають додаткової корекції. Так наприклад, проблеми, пов’язані з мімікою, допоможе вирішити ботулінотерапія. Філлери допоможуть змоделювати молоді обсяги і одночасно зволожує і поліпшать якість шкіри.

Рекомендує хірург

Пластичні хірурги завжди рекомендують підтримувати результат операції за допомогою неінвазивних методів лікування. Адже жодна процедура не в силах зупинити силу гравітації і процеси старіння. Фейсліфтінг допоможе відкотити час назад, але не зупинить його, і вікові зміни будуть знову проявлятися. Процес старіння продовжиться, знову стануть виникати зморшки і йти обсяги, але ін’єкції філлеров допоможуть все це коригувати і підтримувати позитивні результати.

Хірургічне втручання не змінить стан шкіри в цілому, тому якраз після нього варто сконцентруватися на підвищенні її якості: активізувати синтез колагену і тим самим покращити показники гладкості, пружності, еластичності. З цим у числі іншого допоможуть впоратися апаратні методики.

Старіння не є одновимірним, тому і робота з ним повинна бути комплексною. Застосування філлеров буде частиною загальної програми омолодження. До речі, багато хірурги виступають за ліпофіллінг під час підтяжки обличчя, однак не у всіх пацієнтів для цього є ресурси, тому знову ж все повертається до філлерів. Крім того, об’ємне моделювання особи літнім пацієнтам особливо добре проводити саме філерами, а не власним жиром, – результат виходить більш вираженим і залишається на тривалий термін.

Фахівці стверджують, що корекція зморшок і поповнення обсягів необхідні в 50% випадків після підтяжки обличчя.

Коли можна застосовувати філлери

Почати додаткову ін’єкційну терапію після підтяжки обличчя зазвичай можна через три-шість місяців. Однак це залежить від індивідуальних показань і дозволу хірурга. Застосування філлеров можливо тільки після повного відновлення шкіри, коли всі набряки спадуть.

Варто мати на увазі, що після підтяжки обличчя знадобиться набагато меншу кількість філера. В основному препарат застосовується локально, точково, наприклад, в куточках рота, так як в цій зоні дуже стійкі зморшки, або для поповнення обсягів в області вилиць, скронь. Часто пацієнтам рекомендовано також продовжувати ботулінотерапію, щоб запобігати появі «гусячих лапок» і зморшок на лобі.