Спорт

Кардіо тренування – що треба знати про неї

Кардіо тренування – цікавий варіант для всіх, хто хоче поліпшити свій стан. Це також називається тренуванням на витривалість або аеробікою і полягає у виконанні помірних вправ. Прикладом може бути їзда на велосипеді, біг або скакалка. Кардіо тренування відмінно підходить для людей, які хочуть скинути зайві кілограми і поліпшити загальний вигляд фігури.

Що варто знати про кардиотренировках, як їх можна проводити в домашніх умовах і які результати?

Кардіотренування є одним з найбільш універсальних видів фізичної активності. Це допомагає в спалюванні жиру, а також у розвитку м’язів і загальне поліпшення ефективності організму. Цей тренінг призначений для людей різного віку, незалежно від статі. Назва цього тренінгу (кардіо) не випадково, тому що його основна мета – покращити роботу легенів і серця. Регулярно виконувані кардіо вправи, безумовно, приведуть до підвищення ефективності організму і його витривалості для інтенсивних фізичних вправ.

Дослідження показали, що цей тип фізичних вправ значно знижує ймовірність виникнення серцевого нападу, а також діабету і гіпертонії . Регулярні фізичні вправи позитивно впливають на психіку, покращуючи настрій і даючи енергію для повсякденної діяльності.

Що таке кардіо тренування?

Кардіотренування були розроблені таким чином, щоб спалювання жиру відбувалося при максимально можливій кількості кисню. Інтенсивні і неконтрольовані фізичні вправи можуть привести до включення в організм анаеробного процесу, який запобігає спалювання жиру. Тривалі й рівні зусилля кардіотренувань регулюють швидкість транспортування кисню і забезпечують ефективне спалювання жиру.

Основним принципом кардіо (аеробних) тренувань є підтримка серцебиття на постійному рівні з урахуванням статі і віку. Максимальна частота серцевих скорочень повинна коливатися в межах 70 відсотків від максимальної частоти серцевих скорочень. Це значення легко розраховується за формулою: ЧСС_мах = 220 – вік. Точний контроль серцевого ритму повинен здійснюватися з допомогою спеціально розроблених моніторів серцевого ритму.

Кардіо тренування – переваги

Регулярно повторювані кардіо тренування, приносять багато користі для здоров’я. До них можна віднести наступні:

► стабілізувати серце,
► зниження холестерину,
► зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань,
► зменшення побічних ефектів серцевої недостатності,
► збільшення лібідо.

Проте варто пам’ятати, що кардіо тренування слід повторювати через день, а тривалість вправ не може бути коротше 30 хвилин. З поліпшенням фізичної форми, тривалість тренування повинна поступово збільшуватися. Люди, які ведуть малорухливий спосіб життя і хотіли б почати з кардіотренувань, починаючи з двох днів тренувань в тиждень.

Кардіо тренування – приклади

Одним з головних переваг кардіотренувань є можливість проводити його практично в будь-яких умовах і без яких-небудь додаткових тренажерів. Ви можете тренуватися вдома або на відкритому повітрі. Найбільш часто обрані форми кардіо вправ:

► Стрибки зі скакалкою,
► басейн,
► стаціонарні велосипеди,
► бігова доріжка,
► велосипед,
► біг підтюпцем (зі строго визначеною швидкістю),

Як практикувати кардіо в домашніх умовах?

Статистичні дослідження показують, що значну частину кардіотренувань, воліють робити вдома. Звичайно, є багато форм фізичних вправ в домашніх умовах, які не вимагають купівлі дорогих тренажерів. Наприклад, біг на місці, який слід проводити в зручній і амортизуючою взуття. Ще одне кардіо-вправа – «велосипед». Роблячи це вправи, ляжте на спину на тверду і рівну поверхню (наприклад, стать), зігніть ноги в колінах і підніміть їх. Основним моментом вправи є вправа ніг у педалюванні руху (поперемінне згинання і випрямлення ніг).

Кардіо тренування – протипоказання

Кожна фізична активність може мати деякі протипоказання, що виникають, наприклад, з-за слабкого здоров’я. Кардіо тренування не рекомендується людям, у яких є серйозні проблеми з серцево-судинною системою. Крім того, люди, що перенесли серцевий напад, повинні відмовитися від цієї форми фізичної активності, тому що занадто інтенсивні фізичні вправи можуть безпосередньо загрожувати життю. Варто також пам’ятати, що будь-яке рішення, що стосується навіть найскладніших вправ, слід узгоджувати з сімейним лікарем або кардіологом.