Космос

Гаряча планета венера. Дивовижні факти

Венера – перша планета, яку виявили науковці. Завдяки космічної станції «Венера-8», яка першою з’явилася на венерианскую поверхню, були отримані унікальні знімки. А Венера-17 записала звуки і панорамні кольорові

Планета-близнюк

Раніше вважали Венеру Землі. Вони приблизно однакові за розміром, різниця в діаметрі всього 650 км на користь останньої. А маса Венери складає 81% від маси Землі. Сила тяжіння також близька: 1 земної кілограм дорівнює приблизно 850 грам.

На поверхні вогненної планети життя не можлива, а от на висоті 60 км атмосферні умови близькі до земних. Різниця лише у відсутності кисню. У Венери також є шар, розташований він на висоті 100 км від поверхні, у землі на 15-20 км.

Немає супутників

У Венери немає жодного . Навіть у Плутона, який перестав вважатися планетою з-за свого маленького розміру, він є. Можливо, раніше у Венери вони і були, але або супутники віддалилися, або розбилися об її поверхню.

Найгарячіша планета

Атмосфера Венери складається з вуглекислого газу і азоту, що створює на поверхні парниковий ефект. Температура на планеті досягає 470 градусів і тримається весь рік. У Венери немає зміни часів року, там завжди жарко.

Не така як всі

На відміну від інших планет Венера обертається навколо своєї осі за годинниковою стрілкою, причому дуже повільно. 1 венеріанський день відповідає 243 земних діб. А ось вона обходить за 224 дні.

Ближче до Землі

Відстань між Венерою і Землею самий короткий, порівняно з іншими планетами. Воно становить 38 млн кілометрів, з Марсом ж Землю поділяє 56 млн км. найбільша відстань з Венерою 261 млн км.

Найяскравіша

Для землян по яскравості Венера поступається лише Сонцю і Місяцю. Її можна побачити з земної поверхні як вночі так і вдень. Видно вона неозброєним оком. Вона навіть здатна створити тінь при відсутності місяця.

Не придатна для життя

На Венері максимально несприятлива атмосфера для життя. Тиск на гарячій планеті в 92 рази перевершує земну. Воно діє приблизно так, як якщо б людину помістили в океан на глибину до 1 км. З-за високого тиску газ вдавлюється в поверхню Венери, перетворюючись в сверхкритическую рідина, яка за своїми властивостями не відповідає ні газу, ні рідини.

Знімок поверхні Венери

Хмари, нерідко з’являються в небі, складаються з сірчистого газу і крапель сірчаної кислоти. До речі, краплі дощу не потрапляють на поверхню, тому що випаровуються, не встигнувши долетіти. Хмари дуже , тому майже не пропускають сонячного світла, а також перешкоджають випромінювання поверхні з космосу. Посадити міжпланетну станцію в таких умовах досить складно, але можливо. Правда пропрацює вона недовго, зафіксоване максимальне час перебування на Венері – 127 хвилин.

Відсутність кратерів

На Венері відсутні кратери. Є припущення, це пов’язано з тим, що вони заповнюються вулканічною лавою, яка покриває 90% Венери. Поверхня планети досить молода, на думку вчених, їй близько 500 млн років.

Незважаючи на те, що поверхня Венери зовсім непридатна для життя, вчені думали над на неї колоністів. Правда, зупинитися б довелося на висоті близько 52 км, там температура була б близько 30 градусів, а атмосфера все ще здатна захистити від випромінювання. Жили б колоністи в кулях, наповнених сумішшю азоту і кисню. А від сірчаної кислоти їх би захищав тефлон, з якого виконали б верхній шар куль.