Город

Як завалитися огірками з одної теплички

Здрастуйте, напевно, немає городників, які не вирощують огірки. Адже свій, свіжий хрусткий огірочок не йде не в яке порівняння з купівельними по всім категоріям.

І досить багато городників вирощують їх у своїх невеликих тепличках.

Як само одержувати гарантований великий урожай якісних огірків, причому протягом усього літа?

Перше, з чого слід почати, це підібрати сорти, так саме кілька сортів, ніколи не треба робити ставку тільки на один сорт.

Справа в тому, що різні сорти по різному реагують на кліматичні умови, так само сорти можуть сильно відрізнятися по термінах масового збору. Тому кілька сортів забезпечать нам і стабільний і тривалий урожай.

Так наприклад сорти огірків з сильним галуженням бічних пагонів (утворюють довгі бічні пагони) мають тривалу тривалість плодоношення.

Наприклад

Отже ми запаслися насінням кількох сортів, тепер треба підготувати грунт у теплиці, яка забезпечить живленням наші рослини.

Варто враховувати, що огірки дуже вимогливі до повітряного харчування, т. е вмісту вуглекислого газу в повітрі. Адже частіше урожай обмежується дефіцитом вуглекислого газу, ніж навіть елементами мінерального живлення. Надходження СО2 нам може дати тільки розкладання органіки.

Тому в грунт обов’язково закладаємо напіврозкладений компост або гній, приблизно відро на метр квадратний.

Так само грунт повинен бути теплим і добре структурованим, частково цьому допоможе внесена органіка, але додатково можна вносити верхової розкислений торф і пісок.

При холодних материкових грунтах з близькими грунтовими водами необхідно в теплиці споруджувати високі грядки, що б збільшити теплий родючий шар грунту.

У огірка дуже слабка коренева система, тому що б не відбувалося масове скидання зав’язей, необхідно дати коріння розвинутися, перш ніж настане цвітіння.

Для цього необхідно формувати рослини. Засліплювати перші три-чотири пазухи листя від пагонів і зав’язей, вище вкорочувати бічні пагони.

Хороший результат дає застосування стимуляторів коренеутворення. Наприклад такі як «Риба-Екстра, Р», «Атлет ВР», «Максифол Рутфарм», «Спринталга».

Огірок дуже вимогливий до вологи, особливо в момент плодоношення, адже на освіту 1 кг. огірків, потрібно приблизно 20-25 л. води.

Але варто враховувати, що огірок не терпить перезволоження і холодної води, тому необхідно регулярно поливати і тільки теплою водою.

Регулярний збір врожаю, раз на один, максимум два дні, так само позитивно позначається на зав’язування і ріст нових плодів.

Ну і звичайно не забуваємо про підгодівлі, в самому початку це фосфорні. Відмінний результат дає біопрепарат «Ікар Фосто Рутса»

У фазі 5-6 листків збільшуємо азотне живлення наприклад з допомогою підживлення трав’яного настою або настоєм коров’яку.

А в момент плодоношення збільшуємо калійне живлення за допомогою мінеральної підгодівлі сульфат калію або каліймагнезія.

Дотримання цих нескладних рекомендацій забезпечить Вам гарантований урожай огірків протягом всього літа.