Діти

Як малювання впливає на мозок? Чому варто вчитися малювати?

Дослідження показали, що у художників (людей мистецтва) інакше організовані мізки. У них сірої речовини більше. Що це означає? – Більше нейронів, тобто нервових клітин плюс гліальних клітин, які відіграють важливу роль у передачі сигналу . Так ось у художників було виявлено більше сірої речовини в областях, відповідальних за візуальне уяву та дрібну моторику.

Достовірно доведено, що навчання змінює мозок. Все що ми читаємо, дивимося, пишемо, робимо і т. д. все це відкладає свій відбиток на наш мозок. Відомий вчений і заслужений діяч науки Тетяна Чернігівська часто говорить у своїх лекціях, що нам варто бути уважними до тієї інформації, якою ми себе оточуємо.

Що відбувається в нашій голові, коли ми вчимося чомусь новому? Наприклад, коли вчимося малювати? – Збільшується щільність і якість нейронної мережі і навколишнього її глії. Навчання призводить до зростання кількості дендритів і аксонів, що забезпечують зв’язки між нервовими клітинами, навіть до збільшенням нервових волокон. Якщо ми займаємося мистецтвом – змінюється наш мозок.

Навчитися малювати може кожен! Неважливо скільки вам років, чи ходили ви в художню школу, ви зможете навчиться малювати, якщо захочете. Малювання дає можливість творити, розвиває творчий потенціал, а значить і розвиває вас і ваш мозок.

Всі діти малюють. Найдавніші малюнки датуються близько 36 тис. до н. е. Малювання і живопис завжди супроводжували людину протягом, як його особистого, так і історичного розвитку.

Дорослих і новачків, приступають до малювання, охоплюють сумніви. Вони побоюються виявитися бездарності, які “ніколи не навчаться малювати”. Насправді малювання – це здатність, яка розвивається, а не дається від народження. Тому навчиться малювати може кожен!