Успіх

Мозковий штурм для компанії з поліпшення репутації

Кожне агентство з управління репутацією щодня проводить мозкові штурми. Ми думаємо про те, якою веб-контент розробляти, де написати відгук, які заголовки використовувати в цілях SEO. У статті ми розглянемо деякі особливості мозкового штурму розробці методів управління репутацією в мережі.

Мозковий штурм стратегії управління репутацією можна порівняти за своїми основними параметрами з деревом. Дерева мають коріння, гілки і листя, стратегії мозкового штурму – питання та ідеї. Дерева можуть бути згруповані за сімейств і видів; стратегії можна віднести до категорії сократовских, вільних форм та інших. Але немає двох абсолютно однакових. Як кожне дерево є продуктом унікальної середовища, так і кожна стратегія мозкового штурму є продуктом унікальної людини.

Якщо ви самостійно обговорюєте ідеї онлайн-репутації, як використовувати свою унікальну стратегію для максимальної ефективності? І як об’єднати інтелектуальну силу кожного учасника команди для стабільного, продуктивного мозкового штурму?

Зробіть мозковий штурм частиною вашої культури

Натхнення може прийти в будь-який момент. Ви можете прокинутися вночі з новою ідеєю і вилетіти з ліжка, перекинувши тумбочку на виході, щоб записати її.

Але вам не потрібно чекати нічного пробудження. Як і не потрібно чекати організованого мозкового штурму, проведеного щодня або щотижня. Генерація ідей повинна бути чимось природним, як світська бесіда або ранкова рутина.

Спростіть процес створення власних ідей, розробивши систему фіксації, наприклад, з допомогою диктофона чи блокнота в телефоні.

Для членів групи офісної команди створіть систематизований спосіб обміну ідеями – персоналізований документ Google для кожного учасника чи звичайне електронний лист, що вимагає нових пропозицій.

Не страшно, якщо ви будете використовувати лише невелику частину матеріалу, створеного цими стратегіями. Процес створення сприяє згуртованості, співпраці і творчості.

Встановити розклад сеансі

Хоча вони повинні бути більш креативними, ніж типові наради в залі засідань ради директорів, мозкові штурми – це, в кінцевому рахунку, зустрічі. Вони повинні бути організовані і мати деякі обмеження. Правда, «креативність» і «обмеження» зазвичай не згадуються в одному реченні.

Накладення обмежень на сеанс або на обсяг результатів не означає остаточного виключення із творчого процесу. Щоб наступний мозковий штурм не вийшов з-під контролю, і ви досягли найбільш нагальних цілей, встановіть:

  • Зустрічі за розкладом, з блоками, присвяченими певних тем або пунктів
  • Цілі сеансів, можливо, створені з участю членів вашої команди
  • Заборонені теми, тобто ті, які не мають прямого відношення до проблеми

Задавайте складні питання

Кожна гарна думка повинна пройти відбір і не суперечити здоровому глузду. Пізніше вони можуть бути відсортовані в хороші, дуже хороші і відмінні ідеї.

Великі ідеї мають більш високу планку для відбору. Як і високопродуктивні машини, вони повинні витримувати систематичне дослідження своїх сильних і слабких сторін. Вони повинні вирішувати проблеми або, принаймні, сприяти їх вирішенню. І вони повинні створювати цінність для своїх творців – будь то надання конкурентної переваги вашої компанії або зміцнення ділової репутації в інтернеті.

Щоб відокремити великі ідеї від просто хороших, потрібно задавати питання. Бажано лінійним способом. У репутаційному агентстві Web-Reputation ми ставимо нашим фахівцям багато питань, щоб виділити кращі ідеї стосовно аналізу конкурентів, hr-бренду, інтернет-відгуків, відновлення репутації в інтернеті і так далі.

Запишіть всі

Великі ідеї часто зникають, просто тому що вони не були задокументовані. Хтось викидає випадковий коментар, містить самородок новаторської ідеї, ніхто не записує його, не визнає, і він занурюється назад в колективне підсвідоме, поки ви не прокидаєтеся вночі від чергового осяяння.

На запланованих сеансах мозкового штурму налаштуйте пристрій запису (аудіо, відео) або найняти спеціальну людину, яка все зафіксує. Розповсюдьте запису у відредагованому вигляді серед членів команди або використовуйте їх для створення слайд-шоу. Поки процес редагування не змінює яких-небудь важливих значень, ця стратегія надає у ваше розпорядження весь спектр творчості вашої команди.

Вийди, поки ти попереду

Навіть самі продуктивні сеанси мозкового штурму мають термін придатності. Всі ми знаємо ознаки зустрічної втоми: впали пози, нудьгуючі погляди, незручне мовчання, короткі відповіді. Мета полягає в тому, щоб провести весь брейнстормінг з мінімальною часткою втоми. Інакше такі мозкові штурми можуть підірвати моральний дух, викликати невдоволення.

Як зазначалося вище, розклад зібрань відмінно підходить для того, щоб тримати все під контролем. Але так само треба жорстко обмежити час сесії. Залежно від цілей, 20 або 30 хвилин, ймовірно, буде досить, щоб генерувати відмінні ідеї і закласти основу для наступної зустрічі. Дайте зрозуміти, що ідеї повинні з’являтися не тільки на формальних мозкових штурмах, але й в повсякденних справах; завершуйте кожну сесію відкритим питанням: «Якщо ви думаєте про щось ще, просто надішли мені електронного листа і зберіть команду».

Почніть з мозкового штурму прямо зараз

Ці поради по організації мозкового штурму допоможуть вам більш ефективно генерувати ідеї. І, якщо ви серйозно налаштовані на пошук і культивацію наступного потоку геніальних ідей, налаштуйте своїх співробітників на регулярні, короткі мозкові штурми. Ви будете просто приголомшені від сили ваших власних ідей.