Космос

Телескоп «хаббл» зробив нове фантастичне фото галактики-медузи

Галактика-медуза JO206 головує на цьому зображенні, отриманому космічним телескопом «Хаббл», демонструючи яскравий диск зореутворення, оточений блідим світиться хмарою пилу, розповіли у . JO206 знаходиться на відстані понад 700 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Водолія. Яскраві зірки з перехресними дифракційними шипами в нижній частині кадру знаходяться набагато ближче.

Галактики-медузи названі так із-за схожості з морськими істотами. У правому нижньому куті цього яскраві зображення області зореутворення «пливуть» за диском JO206, наче щупальця. «Щупальця» утворюються в результаті взаємодії між галактикою і розрідженої перегрітої плазмою, що пронизує скупчення галактик. Коли галактика рухається через скупчення, вона прорізає цю плазму, яка «видуває» газ із самої «медузи» і створює довгі щупальця» з активним звездообразованием.

Ці галузі дають астрономам унікальну можливість вивчати звездообразование в екстремальних умовах – далеко від основного диска галактики. Дивно, але немає разючих відмінностей між звездообразованием в дисках галактик-медуз і в їх «щупальцях», тобто навколишнє середовище юних зірок справляє лише незначний вплив на їх формування.